Mustafa Miraç Kaya

Mustafa Miraç Kaya, aslen Konya’lı doğma büyüme Ankara’da yaşayan Mustafa Miraç mesleki yaşamına ilk tanışımı dans ile başlamıştır.

Lise döneminde yer aldığı yöresel danslarla gerek okuluna, gerekse şahsına sayısız ödül ve madalya kazandırtmıştır. Dans hayatına farklılık getiren Kaya, modern dans, sportif aerobik, capoera hip-hop ve Latin dansları alanında 2001 yılında Türkiye şampiyonluğu, Avrupa şampiyonluğu, Balkan ikinciliği ve Dünya ikinciliği gibi başarılarada ulaşmıştır. Üniversite hayatında da sanata devam etmiş bu sefer kendini güzel sanatlara adamıştır.

Yazmış olduğu yazı ve makaleler çevresi ve hocaları tarafından beğenilen Kaya, Hocalarının da desteği ile ilk kitabı olan Tepeden Tırnağa Boşluk isimli kitabını 2004 yılında satışa sunmuştur. Daha sonrasında Dallar Meyveye durdu, Yukardan aşağı aşk ve Kabus gibi eserleri ile de sevenleri ile buluştu. 2006 Yılında yetilerine bir yenisini ekleyen Kaya yetilerini geliştirerek bu sefer kendisi için yeni bir yol izlemiş ve ilk çocuk oyunu olan Barış Kervanı nı yazmış ve oynamıştır.

Mustafa Miraç Kaya medya hayatı;

Sergilediği oyunculuk Hocaları ve sevenleri tarafından taktire maruz kılınmış ve senaryo yazmaya buradan devam etmiştir. 2016 yılına kadar çocuk oyunları yazan ve Oynayan kaya, Businness channel türk tv, Br tv, hbb tv, fuar tv, Karadeniz tv, Gala tv, olay tv, Kanal 1, Kanal t gibi interaktif ve yerel kanallarda sektörel haber programları sunmaya başlamış, Yapmış olduğu program Yıldız Sensin, en çok izlenen sektörel haber programı seçilmiştir.

Sosyal sorumluluk projelerine oldukça duyarlı olan Mustafa Miraç Kaya 2017 Yılında Radyo Hayal-et fm i kurmuş, yine kendi kurduğu radyoda sizden gelenler isimli programı sunmuş ve çok kısa bir sürede sevenlerinin gönlüne taht kurmuştur. Bir taraftan senaryo yazmaya devam eden Miraç Kaya There is Efteni, Meleğin Çeşmesi, Cin Çeşmesi, Kabus, Düğümlere Üfleyenlerin Şerri, Medyumun Günlüğü, El-Ummar, Adak gibi Korku Filmlerini Yazmıştır.

İlk Filmi Olan There is Efteni Filminde Cihan karakteriyle sevenleri ile buluşan Miraç Kaya, Cin Çeşmesi filminde ise İlk Başrol Oyunculuğuyla, Emrah karakteri ile sevenleri ile buluşan Miraç Kaya, Kabus filminde başrolü paylaşmış aynı zamanda ikinci Yönetmenlik koltuğuna oturmuştur. El ummar filminde Miraç karakteri, Adak Filminde ise Yasin Karakteri ile sevenleriyle buluşmuştur.

7 Yorumlar

  1. bu adamın her yerde parmagı var 😀 eğer aynı kişiden bahsediyorsak hem oyuncu hem hem yönetmen hem plastik makyajcı hem televizyon programı sunucusu hem yazar daha neler neler var vay anam vay böyle bi şey yok aaaaaa

  2. Mustafa’yı çocukluğundan bilirim Havana teyzenin anlattığı esrarlı hikayeleri düşününce böyle korku filmleri çekmesini hiç yadırgamadım

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz