Mustafa Küçük

1963 yılında dünyaya gelen İş Adamı Mustafa Küçük aslen Malatya Doğanşehir’lidir. Memleketi Malatya’da İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini tamamlamış ardından Konya Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Bulunduğu şehirde üniversiteyi kazanan iki kişiden birisi olmayı başarmıştır. Ardından İTÜ Makine Mühendisliği alanında master yapmıştır.

Master yaptığı dönemde iş dünyasına Yekta Dış Ticaret A.Ş ile adım atmıştır. Burada ihracat operasyon elemanı olarak çalışmıştır. 4 ay çalışmış bu dönemdede İstanbul Üniversitesi İşletme İktisat Enstitüsünde, Uluslararası İşletmecilik İhtisas Programı’nı sürdürmüştür.

1986 yılında ilk defa tekstil ve konfeksiyon sektöründe çalışma hayatına atılan Mustafa Küçük Aka Tekstil’de İhracat Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Sonrasında kendisine demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Taha Dış Ticaret’ten teklif gelmiş ve bu şirketin genel müdürlük görevini üstlenmiştir. Taha Grubu içerisinde ve çeşitli şirketlerin kuruluşunda, Genel Müdürlük, Genel Koordinatörlük gibi pozisyonlarda görev almış ardından bu görevlerini devrederek moda ve perakende sektöründe çalışmaya karar vermiş 2001 yılından bu yana LC Waikiki Grubunun CEO’su olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Forbes dergisine göre 2018 yılı itibariyle net serveti, 2.7 milyar Dolar’dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz