Mustafa Kapı

0

Mustafa Kapı son yıllarda Türk futbol dünyasının kendisinden çok şeyler beklediği genç yıldız futbolcu adaylarındandır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok soru futbol severler tarafından merak konusudur. Kısaca futbol hayatı ve biyografi bilgileri.

2002 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen genç futbolcu Mustafa Kapı baba tarafından aslen Denizli nüfusuna kayıtlıdır. Boyu 1.69 cm, kilosu 50, burcu ise aslan’dır.

Henüz çok genç yaşına rağmen Galatasaray forması giymeyi başaran Mustafa Kapı 2013 yılında filiz lisans çıkarttığı Denizlispor alt yapısında futbol hayatına adım atmıştır. 11 yaşında Galatasaray takımı alt yapısına kazandırılan genç futbolcu, oyunu iki yönlü orta saha şeklinde oynayabilme özelliğine sahiptir. Özellikle hücum yönü, defansif yönüne göre daha kuvvetlidir. On numara pozisyonunda, orta sahanın ortasında, sağında ve solunda görev yapabilmektedir.

Futbol severler tarafından özellikle, dünya devi bir çok takımda top koşturan yıldız futbolcu, Pogba’yı andıran bir stile sahip olduğu belirtilmektedir. Takım arkadaşları tarafından ise oyun olarak değil, ama tip olarak Neymar’a benzetilmektedir.

Henüz 14 yaşında iken Jan Olde Riekerink döneminde Galatasaray A Takım forması ile tanışmıştır. Ancak çok küçük yaşta sahaya çıktığı dönemde 5 – 6 ay boyunca psikolojisinin bozulduğunu, çok yıprandığını ve popülerliği taşıyamadığını dile getirmiştir. Ancak hiç bir zaman çalışmayı bırakmadığını ve formayı tekrar giyebilmek adına var gücü ile çalıştığını sözlerine eklemiştir. Yeni sezonda Fatih Terim tarafından da sık sık forma şansı verilmektedir.

Mustafa Kapı Milli takım kariyeri;

Türkiye U19 – 6 Eyl 2019 (3 maç)
Türkiye U18 – 7 Ara 2019 (4 maç)
Türkiye U17 – 15 Ağu 2018 (13 1 gol)
Türkiye U16 – 14 Ara 2016 (15 1 gol)
Türkiye U14 – 5 May 2015 (3 maç)
Türkiye U15 – 15 Eyl 2015 (11 1 gol)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz