Mustafa Esgin

1967 yılında dünyaya gelen Mustafa Esgin Bursa Erkek Lisesi ardından, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından 1993 senesinde İstanbul Haseki Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji İhtisasını kazanmış ve 1998 yılında tamamlamıştır.

2005 senesine kadar, Bursa Devlet Hastanesi bünyesinde, Ortopedi Uzmanı ve Başhekim Yardımcısı olarak çalışmıştır.

2 dönem Bursa Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ayrıca Bursa Sağlık Turizmi Derneği kurucusudur. Yerel seçimlerde daha önce Adalet ve Kalkınma Partisi Nilüfer Belediyesi Başkan adayı olan Dr. Mustafa Esgin, 2010 ve 2012 yılları arasında Ak Parti İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 2009 ve 2013 döneminde Meclis Üyesi ve Sağlık Komitesi Başkanlığı, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiş olan Dr. Esgin, Doruk Sağlık Grubu’nun kuruluşunda kurucu ortak olarak bulunmuştur.

Evli ve bu evliliğinden üç evladı olan Mustafa Esgin, 2018 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili olarak meclise girmiştir. Balıkesir, Erdek doğumlu, baba tarafından aslen Bursa, Karacabey nüfusuna kayıtlıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz