Musa Uzunlar

22 Nisan 1959 doğumlu usta oyuncu Musa Uzunlar 2015 yılında Poyraz Karayel dizisinde canlandırdığı Bahri Umman karakteri ve Kurtlar Vadisi dizisinde Büyük İskender karakterleri ile ekran severlerden tam not almıştır.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü 1985 senesinde tamamlamış ve Devlet Tiyatrolarında göreve başlamıştır. Musa Uzunlar Antalya doğumlu, aslen ise Niğde İlimizin Bor İlçesine bağlı Kemerhisar Beldesi nüfusuna bağlıdır. Burcu boğa’dır.

2018 yılında Atv ekranlarında yayınlanan 8. Gün isimli dizide Hayati karakterini canlandırmaktadır.

Uzun süre Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü, Mimar Sinan Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Ana Sanat Dalı ve Devlet Tiyatro Bölümlerinde eğitmenlik yapmıştır.

Günümüzde Yeditepe ve Haliç Üniversitelerinde eğitmenlik yapan Musa Uzunlar Devlet Tiyatrosu Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı İstanbul Şube Başkanı’dır.

Bugüne kadar Geçmiş Bahar Mimozaları, Bütün Kapılar Kapalıydı, Süper Baba, Ateş Dansı, Hayal Kurma Oyunları, Nilgün 2, Merdoğlu, Karanlıkta Koşanlar, Yağmur Zamanı, Kurtlar Vadisi Pusu ve Gladio, Karanlıklak Çiçeği, Fatmagülün Suçu Ne?, Eş Ruhumun Eş Zamanı, Açlığa Doymak, Şubat, İnsanlık Suçu, Poyraz Karayel, Cingöz Recai ve 8. Gün gibi bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz