Murat Yeni

0

Murat Yeni yani Maceracı, aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılında dünyaya gelen usta sunucu Ankara doğumludur. Baba tarafından aslen Yozgat’lıdır.

Ekran severler Murat Yeni’yi Samanyolu kanalında yapmış olduğu Maceracı isimli program ile tanımıştır. Ekrandaki görüntüsünün tam tersine sakin, sessiz ve pek konuşmayı sevmeyen Murat Yeni Anadolu turuna 1998 senesinde Kervan ekibi çıkmıştır.

İbret isminde bir kitabı olan Murat Yeni Kervan ekibi ile geçirdikleri kazada ekibin yönetmenini yitirmiş bir arkadaşları sakat kalmış ve kendisininde bacağı kırılmıştır. Bu olaydan sonra Kervan ismi Maceracı olarak değiştirilmiştir.

Kanal A, Işık Tv ve bazı radyo kanallarında program yapmış en son Samanyolu Tv bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Daha sonra 3 sene TRT ekranlarında çalışmış tekrar Samanyolu’na dönüş yapmıştır. Yapmış olduğu programlar ile Anadolu’nun bir çok il ve ilçesini gezmiş o yörelere ait adetleri, örfleri ekran severler ile paylaşmıştır. Ekranda sunuculuğun yanı sıra sahnelerde konser vermekte ve şiirler okumaktadır. Ayrıca Cennet Gelini isimli bir albümü bulunmaktadır.

Murat Yeni evlilik hayatı;

İlk evliliğini 2005 yılında Emine Hanım ile gerçekleştirmiştir Ancak evliliği 2011 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden 2007 doğumlu Nedret Şevval isminde bir kızı vardır. İkinci evliliğini ise 2012 yılında Reyhan Hanım ile gerçekleştirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz