Murat Sağlam

Murat Sağlam hakkında merak edilen futbol kariyeri. Kaç yaşında? aslen nereli? hangi takımlarda forma giymiştir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılının Nisan ayında Almanya, Hameln’de dünyaya gelen Murat Sağlam profesyonel futbol kariyerine devam etmektedir. 1.75 cm boyundaki genç futbolcu sağ bek mevkiinde ve orta sahanın ortasında görev yapmaktadır. Futbol kariyerine doğup büyüdüğü Almanya’da, Hameln – Land takımı alt yapısı ile adım atmıştır. Ardından Wolsburg U17 takımına transfer olmuştur. Ardından Wolsburg takımında U19 ve II takımlarına yükselmiştir. Wolsburg U21 takımında iken performansı ile göz dolduran Murat Sağlam çıktığı 10 maçta 4 gol atıp 5 te asist yapmıştır.

Murat Sağlam 8 ve 10 numara oyun kurucu, 2. ve 3. bölgelerde topu alan dikine oynayan ve paslı oyuna uygun bir futbol kapasitesine sahiptir.

Bugüne kadar toplam 2 kez Türkiye U18, 3 kez U19 ve 7 kez de Türkiye U21 Milli takım formasını giymiştir. Son dönemde ismi sıkça Trabzonspor takımı ile anılan genç futbolcunun transfer görüşmesi için Trabzon’a gittiği belirtilmiştir. Ancak 15 Haziran 2019 tarihinde Fenerbahçe takımı ile 3+1 yıllık anlaşma imzaladığı açıklanmıştır.

Maalesef henüz tüm araştırmalarımıza rağmen aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz