Murat Özarı

Murat Özarı son dönemde Tv8 ekranlarında yayınlanan Survivor Ekstra adlı televizyon programı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Uzun senelerdir futbol dünyasında yer almakta, geçmişten günümüze muhabir ve gazeteci kimliği ile önemli başarıların altına imzasını atmıştır. Özellikle futbol dünyasında gerçekleştirdiği röportajlar ile hatırlanmaktadır. Galatasaray alt yapısında top koşturmuş 1981 sezonunda İstanbulspor takımına transfer olmuştur. 1987 yılında ise Feriköy takımına transferi gerçekleşmiştir. 1990 yılında ise Feriköy takımı forması ile futbola veda etmiştir. Defans oyuncusu olarak uzun seneler top koşturmuştur.

Murat Özarı Kimdir? Nereli?

1963 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Özarı, Galatasaray ve Milli Takımın efsane futbolcularından Coşkun Özarı’nın oğlu’dur. Bir kaç kuşaktır aslen İstanbul’lu olan Özarı’nın babası Coşkun Özarı 2011 yılında vefat etmiştir. Babası ayrıca Türkiye Milli takımını da çalıştıran eski Milli futbolcu’dur. Rahmetli Coşkun Özarı’da İstanbul’da doğmuş, 22 Haziran 2011 tarihinde hayata gözlerini yummuştur.

Bir dönem Tv 8 ekranlarında yayınlanan Bay Tahmin isimli spor pogramını Fikret Engin ile birlikte sunmuştur. Murat Özarı günümüzde yine Tv 8 ekranlarında yayınlanmakta Survivor Ekstra adlı program’da yorumları ile sık sık gündeme gelmektedir. Ayrıca programda seslendirdiği şiirler ile de taraflı tarafsız ekran severlerin büyük beğenisini kazanmıştır. 2020 yılında Survivor Ekstra yılın eğlence programı ödülünü kazanan isimler arasında yer almıştır.

Geçmiş yıllarda yaptığı röportaj’lar ile isminden sık sık söz ettirmiştir. Özellikle 1999 yılında Türkiye A Milli Takım’ın Euro 2000 vizesi aldığı İrlanda maçı sonrası Mustafa Denizli ile yaptığı röportajlar hafızalarda kalmıştır. Kamera’nın önünden geçenlere sinirlenmiş ve çıldırmış, hatta “İçimizdeki İrlandalılar” deyimi’nin de bu röportaj sonrası çıktığı belirtilmiştir.

Maalesef ünlü ismin eğitimi, medeni durumu, boyu ve kilosu gibi merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamıştır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmakta, günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 72,9bin civarındadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz