Murat Kınıkoğlu

Murat Kınıkoğlu Tıp doktoru, Kardiyolog, Kalp ve İç Hastalıkları uzmanı ve yazar olarak kariyerini sürdürmektedir. Hakkında aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, kitapları gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1955 yılında aslen Malatya‘da dünyaya gelen Murat Kınıkoğlu, İlköğretim ve Ortaokul eğitimini doğup büyüdüğü memleketi Malatya’da tamamlamıştır. Ardından Lise tahsilini, İstanbul Haydarpaşa Erkek Lisesi’nde bitirmiş, 1984 senesinde ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları İhtisası almıştır.

1986 senesinde, yine aynı Fakülte bünyesinde, Kardiyoloji üst ihtisasını tamamlayan Dr. Murat Kınıkoğlu günümüzde hem resmi web sitesinde, hem sosyal medya hesaplarında, hem de Youtube video kanalında bilgi birikimini paylaşmaktadır. Youtube video kanalında günümüz itibariyle 31,7 B civarında abone sayısı mevcuttur.

Evli olan Dr. Kınıkoğlu’nun bir kız, bir de oğlu olmak üzere iki çocuğu vardır. 23 seneyi aşkın bir süredir, İntermed Sağlık Merkezi bünyesinde serbest hekimlik görevini sürdürmektedir.

Murat Kınıkoğlu Kitapları;

Kınıkoğlu Diyeti Sağlık İçin Yemek
Vegan Sağlık
Kalbinize Sahip Çıkın
Vegan Beslenme
Ölmeden Önce
Bozkirin Efendisi

Çalıştığı İntermed Sağlık Merkezi adres ve telefon bilgileri;

Adresi; Tesvikiye cad. No: 63 Nişantaşı – İSTANBUL (Vali Konağı Caddesi ile Teşvikiye caddesi kavşağında)
Telefon No : 0 212 225 06 60

Tıp Kitapları; Temel Tedavi (Çok yazarlı), 880 sayfa, Fidan Kitabevi, 19832. Klinik Hematoloji (Çok yazarlı), Medial Yayinevi, 19843. Fizik Muayene Rehberi, Tercüme, Medial Yayınevi, 350 sayfa, 19854. Tanı Tedavi Takip Planı, Tercüme, Medial Yayinevi, 557 sayfa, 1985.

Resmi web sitesinde hakkında daha detaylı güncel bilgilerine ulaşabilirsiniz.

https://www.doktormurat.net

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz