Murat Kılıç

1

Murat Kılıç 2018 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Peki kimdir? kaç yaşında? daha önce hangi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

1971 yılında dünyaya gelen oyuncu Murat Kılıç İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Akademi İstanbul Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Mezun olduktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Stüdyo ve Dostlar Tiyatrosu bünyesinde gerçekleştirilen oyunlarda yer almıştır. Ekran severler tarafından ise özellikle Baba Ocağı ve İki Aile isimli dizilerde canlandırdığı karakterler ile tanınmıştır.

Murat Kılıç rol aldığı dizi ve sinema filmleri;

Bugüne kadar Hadi Uç Bakalım, Karım ve Annem, İki Aile, Baba Ocağı, Keşanlı Ali Destanı, Merhamet, Galip Derviş, Yalancı Dünya, Adada Aşk, Bıyık, Made in Europe, Son Osmanlı Yandım Ali, Bornova Bornova, Bir Zamanlar Anadolu’da, Yük ve Albüm gibi sinema ve dizilerde rol almıştır.

Ayrıca Garanti, Turkcell, Thy, Tivibu, En para ve Sinpaş reklamlarında yer almıştır. İstanbul’da dünyaya gelmiştir aslen nereli olduğu araştırılmaktadır, burcu Başak’tır.

Kendisini ise izlemekten hiç hoşlanmayan oyuncu 19 yaşından bu yana oyunculuk sektöründe yer almaktadır. Oyuncu olmasının sebebini ise usta isim Zeki Alasya‘ya bağlamaktadır. Her zaman Zeki – Metin filmlerini izlediğini sıkı bir Zeki’ci olduğunu belirtmiştir. Onun çırağı olmak istediği dönemde, Zeki Alasya’ya ait bir lokanta’nın olduğunu ve o gelsin diye kapısında beklediğini aktarmıştır. Yağmurlu bir günde ise kendisi ile denk gelmiş ve ona seni örnek aldım, seninle tiyatro yapmazsam ya seni ya da kendimi vururum dediğini, nihayetinde onunla dizi ve filmde oynadığını belirtmiştir. Ancak tiyatro yapamasa da hayalini gerçekleştirmiştir.


Hiperaktif bir karaktere sahip olan Murat Kılıç yerinde duramadığını, canı sıkıldığında 20 km yürüdüğünü dile getirmiştir.

Başarılı oyuncu günümüzde ise Show Tv’de yayınlanan Keşke Hiç Büyümeseydik isimli dizide rol almaktadır. Dizi’de Sadık Handırı karakterini canlandırmaktadır. İstanbul doğumlu oyuncu’nun baba tarafından ise aslen nereli olduğu bilgisine maalesef ulaşılamamıştır. Ayrıca boyu, kilosu ve evli mi? bekar mı? sorularının cevaplarına da hiç bir kaynakta ulaşılamamıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz