Murat Kazgan

Murat Kazgan hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? Survivor 2021 yarışmasına katıldı mı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1986 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen Murat Kazgan, henüz 9 yaşında iken Kick Boks ile birlikte spor’a başlamıştır. Kick Boks haricinde, Teakwando, güreş ve kung fu gibi bir çok spor dalı ile ilgilenmiştir. MMA sporu ile de 2004 yılında tanışmış, o yıldan bu yana MMA (Kafes Dövüşü) Sporu ile ilgilenmektedir. MMA dünyasında, Lord Pitbull ismi ile tanınan Kazgan’ın kendisine ait bir spor saloun vardır. Salonun da yeni sporcular yetiştirmekte, MMA sporunun tanınmasına öncülük etmektedir.

Minikler Türkiye Şampiyonluğu, MMA şampiyonluğu, BJJ Siyah Kuşak, Kickboks ve Taekwondo sporlarında kara kuşak gibi bir çok başarıya sahiptir. Günümüz itibariyle bilgi ve birikimini daha çok antrenörlük yaparak aktarmaya devam etmektedir.

Murat Kazgan MMA kariyeri;

MMA sporu ile tanıştıktan sonra bu sporun Türkiye’de çok fazla ilgi görmediğini ve tanınmadığını hissetmiş, bir süre sonra, MMA Team’ı kurmuş ve bu sporun tanınmasını yaygınlaşmasını sağlamıştır. Ayrıca Türkiye’de yeni MMA sporcuları yetişmesi için öncülük etmiştir. Kazgan, Men’s Health gibi fitness dergilere kapak olmuş, bir çok televizyon programına katılmış, katıldığı her platformda bu sporu tanıtmaya çalışmıştır. İstanbul, Çamlıca’da bulunan spor salonunda dövüş antrenmanlarına ve eğitimlerine, antrenörlüğüne devam etmektedir.

MMA dalında Vendetta Champions Night ‘VCN’ dünya şampiyonluk kemerini kazanan isim olmuştur. Murat Kazgan en son Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan ve sunulan Survivor 2021 yarışmasına katılacağı yönünde haberler ile gündeme gelmiştir.

Başarılı sporcu evlidir ve bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz