Murat Erat

Murat Erat aslen nereli? Kimdir? Evli mi? İş hayatı, kariyeri. Nerede okudu? Hakkında merak edilenler kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslen Sivaslı olan bir ailenin beşinci çocuğu olarak 1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluk yıllarından itibaren babasının  kırtasiye dükkanında yaz aylarında ve okul döneminde eğitimden arta kalan vakitlerinde çalışarak erken yaşta ticaretin inceliklerini kavramaya başladı. 1998 yılında  ortaöğretimini Cengizhan Süper Lisesi’nden derece ile mezun olarak tamamladı.

Üniversite Eğitimi

Murat Erat; 2002 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve 2006 yılında Erciyes Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden başarı ile mezun oldu. İş hayatına atıldıktan sonra özel sektörde Gayri Menkul ve Borsa alanında önemli firmalarda çalıştı ve yöneticilik görevinde bulundu. Aile mesleği mobilyacılık alanında kariyerinde ilerlemek istedi ve bu alanda girişimlerde bulunarak iki ortağı ile birlikte Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş’yi kurdu.

Murat Erat İş Kariyeri

Murat Erat; Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş ile gerek Türkiye’de gerekse ihracat yaptığı 50 farklı ülkede üst gelir grubu kişilerin evlerinin ve ofislerinin dekorasyonunda bulunarak çok sayıda lüks projeler ile adından sıkça bahsettiriyor.

Girişimcilik

Asortie markasıyla kısa sürede avangard mobilya sektörünün yükselen markası haline gelen ve koç burcu erkeğinin tipik özelliklerini taşıyan Murat Erat, genç kuşakların girişimci ruhlarını ön plana çıkarmalarında farklı etkinlikler düzenliyor. Gençleri iş kurmaya yönlendiriyor. Türkiye’nin en önemli gücünün gençlik olduğu düşüncesinde.

Avangard Mobilya

Mobilya eğilimi hakkında verdiği bir röportajda;  “Genel anlamda Türk insanı mobilyada konfor ve gösterişi bir arada görmek istiyor. Günümüzde misafir odası anlayışından uzaklaşılması ve hem aile bireylerinin hem de misafirlerin kullandığı salonların dekore edilmesi ile birlikte artık Türk halkı, salon mobilyalarında gösteriş ve konforu bir arada sunan mobilyaları tercih ediyor.

Yatak odalarından bahsedecek olursak, son yıllarda giyinme odalarının yaygınlaşması ile birlikte artık yatak odası takımlarındaki gardıroplar kalktı ve yerine komple giyinme dolabı ile döşenen küçük odalar geldi. Kadınlar yatak odalarının gösterişli, oymalı ve ihtişamlı olmasını isterken, erkekler bu durumu pek önemsemiyor ve rahatlığı düşünüyorlar. ” ifadelerini kullanıyor.

Hobileri

Murat Erat, sanat, lojistik ve medya sektöründe de çeşitli yatırımları ile dikkat çekiyor, son dönemde “Trendmobilya” markası ile online mobilya e-ticaret satış pazarında iddialı bir konumda yer almak istiyor. Kitap okumak, seyahat etmek ve spor yapmak hobileri arasında. Evli ve iki kız babasıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz