Murat Akan

Murat Akan hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? aslen nereli? kitapları, çalışmaları, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslen 1969 yılında Gümüşhane Kelkit’te dünyaya gelmiştir. Ortaokul ve Lise tahsilini aynı ilde tamamlamış, 1995 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur.

2006 yılında Özel Okan Üniversitesi’nde Yüksek Lisans öğrenimine başlayan yazar, 2008 yılında ise Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitenin açmış olduğu ‘Siyaset Okulu’ kursunu da tamamlayarak, siyaset sertifikası almıştır.

Murat Akan fiili olarak üniversite yıllarında başladığı gazetecilik mesleğinde, ulusal basının birçok görsel ve yazılı yayın organlarında 11 sene Polis – Adliye muhabiri olarak çalıştı. Çeşitli dergi ve gazetelerde Ortadoğu ve Su Sorunu ile ilgili makale ve dizi yazıları yayımlandı. 2002 yılında kendi isteği ile son çalıştığı kurumdan ayrıldı ve çeşitli kamu kuruluşlarında da yaklaşık 10 sene Basın Danışmanı olarak görev yapmıştır.

Murat Akan orta seviyede İngilizce, Arapça ve Osmanlıca bilmekte, evli ve 3 çocuk babası’dır. Günümüzde yazar kimliğinin yanı sıra gazeteci ve stratejist kimliği ile de ön plana çıkmaktadır.

Kitapları;

Nato’nun İslamla Savaşı, Derin Şifreler, Kozmik Karargah, Üst Akıl, Ruhunu Arayan Şehir İstanbul

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz