Mukesh Ambani

Mukesh Ambani kimdir? ne iş yapıyor? aslen nereli? kaç yaşında? Kısaca iş hayatı, biyografisi.

1957 yılının Nisan ayında, Yemen Aden’de dünyaya gelen Mukesh Ambani Hindistan asıllı iş adamıdır. Bombay Üniversitesinde Kimya Mühendisliği okumuş, ardından Stanford Üniversitesinde Master yapmıştır.

Dünyanın en büyük petrokimya şirketi Reliance Industries’in Yönetim Kurulu Başkanıdır. 2011 senesinde 27 Milyar Dolar ile Asya’nın en zengin, dünyanın en zengin 19. kişisi olarak açıklanan Mukesh Ambani, Nita Ambani ile evlidir ve bu evliliğinden Isha, Akash ve Anant isimlerinde üç evladı vardır.

Şirketi babası Dhirubhai Ambani kurmuştur. 2002 yılında babasının vefat etmesinden sonra iki kardeşi ile birlikte şirketin yönetimini devralmıştır.

Günümüzde 47 Milyar Dolarlık bir servete sahip olan ünlü iş adamı Ülkesi Hindistan’ın en zengin insanıdır.

2018 yılında Kızı Isha Ambani başka bir milyarderin oğlu Anand Piramal ile evlenmiş, düğüne Hillary Clinton dahil bir çok dünyaca ünlü isim katılmıştır. Ayrıca düğünde Beyonce sahne almıştır. Düğüne Bollywood ünlüleri ile birlikte bir çok ünlü isim 100 uçak ile taşınmıştır.

Mukesh Ambani evi;

Ünlü iş adamı özellikle sıkça yaşadığı evi ile medyanın gündeminde yer almaktadır. 2010 yılında Hindistan’ın Maharaştra eyaletinin başkenti Mumbai’de özel olarak yaptırdığı ve Antilia ismini verdiği evine taşınmıştır. Evi 173 mt yüksekliğe sahiptir. Tam 27 katlı olan görkemli binasında özel klinik, otomobil koleksiyonu alanı ve toplam 37 Bin m2’lik bir kullanım alanı mevcuttur. Bina’da toplam 600 kişinin tam zamanlı olarak çalıştığı belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz