Muhittin Böcek

0

Muhittin Böcek 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı seçilen isim olmuştur. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1962 doğumlu Muhittin Böcek aslen Antalya Konyaaltı İlçesi Uncalı Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini memleketi Antalya’da tamamlamış ardından Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümlerinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans Programına devam etmiştir.

Siyaset hayatı boyunca dört dönem Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Ayrıca Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB) Başkanlığı, Konyaaltı Turizm ve Eğitim Geliştirme Vakfı (KONTEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı görevlerine de devam etmiştir.

Halkla İlişkiler ve İktisat okuduktan sonra Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yüksek lisansı yapmış, 1994 ve 1999 yılları arasında Anavatan Partisi’nde Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürütmüştür. 1999 yılında Anavatan Partisi’nden Konyaaltı Belediye Başkanı seçilmiş, sel felaketleri ile anılan bir şehri, yeşilliğiyle, doğasıyla Avrupa standartlarının da üzerinde, modern bir kente dönüştürmek için hizmet etmiştir. 2004 yılında göğsüne Cumhuriyet Halk Partisi rozetini takmış, 20 yıldır Konyaaltı Belediye Başkanı olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

Yaşantısını ailesi ile birlikte Antalya Konyaaltı’nda sürdüren Muhittin Böcek Havva Böcek ile evlidir ve bu evliliğinden bir evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz