Muhayer Oktay

0

Muhayer Oktay 2019 yılında Beşiktaş takımına transfer olmuştur. Peki kaç yaşında? aslen nereli? hangi takımlarda forma giydi? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Genç futbolcu Muhayer Oktay orta sahanın ortasında oyun kurucu olarak sahada yer almaktadır.

1999 yılında Almanya, Hagen’de dünyaya gelen Türk asıllı Muhayer Oktay futbol hayatına Essen alt yapısında başlamıştır. Boğa burcu, boyu ise 1.80 cm’dir..

2014 yılında bonservissiz olarak Bochum U17, 2016 yılında ise Düsseldorf U19 takımına transfer olmuştur. 2018 yılında Düsseldorf II takımına yükselen Muhayer Oktay bugüne kadar Türkiye U18 ve U19 Milli takım formalarını toplam 12 kez giymiş ve 5 gol atmıştır.

Baba tarafından aslen Muş’lu olan Muhayer Oktay’ın anne ve babası Almanya’ya göç etmiş ve orada evlenmişlerdir. Bu nedenle gurbetçi bir ailenin evladı olarak Almanya’da doğmuş, babası uzun süre inşaat sektöründe çalışmış ardından emekli olmuştur.

Bir kız ve üç erkek toplam 4 kardeş olan genç futbolcu ailenin en küçük üyesidir. Abileri Türkiye’de ablası ise Almanya’da doğmuştur. Lise mezunu’dur ancak üniversite eğitiminide tamamlamak istediğini belirtmiştir.

Günümüzde Galatasaray dahil bir çok kulübün transfer listesinde yer almış ancak mutlu sona Beşiktaş ulaşmıştır. 2019 yılında Almanya’nın F. Düsseldorf II takımında iken, Beşiktaş ile anlaştığı açıklanmıştır.

Bugüne kadar toplam 4 kez Türkiye 18, 14 kez Türkiye U19 ve 6 kez Türkiye U21 Milli takım formasını giymiştir. Bu karşılaşmalarda toplam 6 gol atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz