Muhammed Kaya

Muhammed Emre Kaya hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Oynadığı sinema ve diziler, yaşı, doğum yeri, memleketi, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılında aslen Giresun’un Görele İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Ailesinin işi sebebi ile Tokat, Gaziantep, Erzurum, Van, Ardahan ve Ankara gibi bir çok farklı şehirde yaşantısını sürdürmek zorunda kalmıştır.

Lise eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazanmış ve İstanbul’a yerleşmiştir. Lisans eğitiminin ardından ise, “Türkiye’de Tiyatro Toplum İlişkisi – Şehir Tiyatroları” üzerine Yüksek Lisans çalışmasını tamamlamış ve eğitim hayatını noktalamıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2006 senesinde dahil olduğu Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizi ile gerçekleştiren Muhammed Emre Kaya 2014 senesinde ise Beyaz Karanfil adlı dizide rol almıştır. Bu dizide de Emre karakterine hayat vermiştir. Daha sonra Filinta dizisinde Baş Mabeynci Sırrı Paşa’yı canlandırmış, Diriliş Ertuğrul dizisindeki Baturalp rolü ile de çok iyi bir çıkış yakalamıştır.

2018 senesinde Mehmetçik Kut’ul Amar dizisinde Zeynel karakterini canlandırmış, Egenin Hamsisi’nde Mahmut Usta gibi rolleri üstlenmiştir. En son 2020 senesinde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Ya İstiklal Ya Ölüm isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Ethem Pehlivan karakterini canlandırmıştır.

Muhammed Emre Kaya oynadığı sinema ve diziler;

2020 – Ya İstiklal Ya Ölüm (Ethem Pehlivan)
2018 – Mehmetçik Kut’ül Amare
2018 – Ege’nin Hamsisi
2014 – Filinta “Bir Osmanlı Polisiyesi” (Baş Mabeynci Sırrı Paşa)
2014 – Diriliş: Ertuğrul (Baturalp)
2014 – Beyaz Karanfil (Emre)
2007 – Kurlar Vadisi Pusu

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz