Mücahit Polat

Mücahit Polat hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? kariyeri, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Şubat ayında, İstanbul’da dünyaya gelen Mücahit Polat küçük yaşta spor ile tanıştı. Aslen Kayseri’lidir. Babasının Boks antrenörü olması nedeni ile boks sporunun içinde büyüdü. Boks sporunda çeşitli müsabakalarda dereceleri ve başarı belgeleri bulunmaktadır. Futbol, Basketbol, Kıck Boks, Binicilik, Atıcılık, Kayak, Surf, Kano, Trekking ve Kaya tırmanışı sporları ile yakından ilgilendi.

Mücahit Polat kariyeri;

2012 senesinde kurduğu Menajerlik şirketini yönetmeye devam etmekte ve ayrıca Şenol Yılmaz Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Kısa sürede bir çok spor kulübü ile çalışmalar yaptı ve bir çok yerel basında yer almayı başardı. Kısa sürede geniş kitlelere hitap etmeyi başaran Mücahit Polat öncelikle yerel bir gazetede spor müdürlüğü görevini üstlendi ve ardından, sportifhaberler.com isimli sadece spor haberleri yayınlayan basın organında Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. Yayın organının Türkiye’nin sadece spor yayınları yaparak en çok takip edilen basın organları arasında yer almasını başardı.

Erzurum’da yapılan Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası ve İzmir’de yapılan Türkiye Yıldızlar Ferdi Boks Şampiyonası müsabakalarını yerinde takip ederek 1 hafta boyunca spor severlerle paylaştı. Final müsabakalarını dakika dakika canlı aktarmayı başaran Mücahit Polat Boks sporunda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmeyi de başarmış oldu. 2014 yılından itibaren aktif olarak Türkiye Boks Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Kurulu Üyesidir.

Şuan da Şenol Yılmaz Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı, İstanbul’da bulunan Vicdan Takımı Sanat ve Spor Derneğinde çocuk hakları kurul başkanlığı yapmakta ayrıca bir çok vakıf ve kuruluşlarda aktif üyelikleri bulunmaktadır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz