Monik İpekel

Monik İpekel aslen nereli? kimdir? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı, kariyeri ve biyografi bilgileri.

Bir dönem Mustafa Sarıgül’ün başkan yardımcılığını üstlenen Monik İpekel baba tarafından İspanya, anne tarafından ise Ukrayna Odesa’lıdır. Maalesef doğum yeri, doğum tarihi ve yaşı ile ilgili bilgilere ulaşılamamıştır.

Annesi Fernand Recuan 2016 yılında vefat etmiştir. Vefatının ardından İstanbul Ulus’taki Musevi Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlenmiştir. Dedesi ise padişah doktorluğu yapmış bir isimdir. Monik İpekel Musevi cemaatinin önemli isimlerindendir. Evlendiğinde İsviçre’de öğrenim gördüğünü belirten İpekel Türkiye’ye geldikten sonra ilk olarak Dernek Çaba Derneği’ni kurmuştur. Daha sonra Hayat Paylaşım ve Dayanışma Derneğini kuran İpekel toplamda 16 dernek ile sosyal yardımlaşma üzerine bir çok çalışma gerçekleştirmiştir.

Kızı Reyhan İpekel, İş Adamı Kemal Gülman’ın oğlu Lemi Gülman ile bir evlilik gerçekleştirmiştir, ancak evliliği son bulmuştur.

Yapmış olduğu çalışmalar ile bugüne kadar bir çok dernek ve kuruluştan ödül almıştır.

Monik İpekel ödül aldığı kuruluş ve dernekler;

Bağımlılığı engelleme mücadele ve eğitim vakfı, Gönüllü Anneler Derneği, Yağmur Çocuklar Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, Çocuk Esirgeme Kurumun, Liv Hospital, Lions, İhtiyarlara Yardım Derneğinden Altın Yaşam Destek Sertifikası. Köprü Derneğinden ve Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz