Mine Uzun

Mine Uzun ile Güne Bakış programını sunmaya devam eden başarılı isim hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mine Uzun Kimdir? Nereli?

1979 yılının Eylül ayında dünyaya gelen başarılı sunucu aslen Ankara’lıdır. Son dönemde sunucu olarak görev almasının yanı sıra ekonomist, borsacı ve gazeteci olarakta çalışmalar gerçekleştirmiştir. Sıkı bir Beşiktaş aşığı olduğunu dile getiren Mine Uzun, 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

Günümüze kadar bir çok ulusal kanal bünyesinde sosyal içerikli programlar ve açık oturumlar ile kamera karşısına geçmiştir. Uzun seneler ekonomi editörlüğü, ana haber bülten spikerliği yapmış, Bloomberg HT Televizyonu’nda anchor olarak görev yapmıştır. CNN Türk’te ekonomi bültenlerini sunmaktadır.

Üniversite eğitiminin ardından bankaların yatırım bölümlerinde ve aracı kurumlarda çalışmış ve 2005 yılında Ankara’da gazetecilik mesleğine adım atmıştır.

Sunuculuk kariyeri için Başkent İletişim Bilimleri Akademisi bünyesinde diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. 2009 senesinde ilk olarak Halk TV bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Bir süre ekonomi editörlüğü ve program sunuculuğu görevini üstlenmiştir. 2010 senesinde, Bloomberg HT kanalı’na katılmış 8 sene kadar çeşitli ekonomi ve sektör programlarının sunuculuğunu üstlenmiş ve diğer bir yandan bloomberght.com web sitesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. 2007 ve 2009 seneleri arası ATV ‘de çalışan Mine Uzun, 2016 senesinde Nişantaşı Üniversitesi’nde “Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler” üzerine yüksek lisans yapmıştır.

2016 yılında Nişantaşı Üniversitesi, 2017 yılında ise Işık Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak televizyon gazeteciliği ve ekonomi alanında dersler vermiştir.

En son İnfo Yatırım Şirketi’ne katıldığı belirtilen başarılı sunucunun, Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandığı açıklanmıştır.

Mine Uzun Evlimi? Eşi Kim?

Mehmet Mert Yılmaz ile evlidir. Eşi Mert Yılmaz İnfo Yatırım GMY, MY Eğitim Danışmanlık, Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Üyesi, Galatasaray Spor Kulübü Disiplin Kurulu Üyesi’dir.

Resmi instagram hesabını @mineuzun kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Ayrıca twitter hesabı @mneuzunyol.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz