Mina Demirtaş

Mina Demirtaş başrollerini Özcan Deniz ve Özgü Namal’ın üstlendiği Kızıl Goncalar isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Hakkında merak edilenler, oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Mina Demirtaş Kimdir?

Mina Demirtaş henüz genç yaşına rağmen rol aldığı başarılı sinema ve diziler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Oyuncu olarak kariyerini sürdüren Mina, ilk sinema oyunculuk deneyimini 2021 yılında rol aldığı Akif isimli film ile gerçekleştirmiştir.

2022 yılında Kabahat adlı sinema filmde Reyhan karakterini canlandırmış, filmde başrol oynamıştır. Ayrıca filmde Ece Demirtürk, Berivan Edebali, Işıl Acaray, Kayra Kalaycı ve Eray Yasin Işık gibi isimlerde rol almıştır.

2023 yılında ise Beraber isimli sinema film Azra karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

En son Kızıl Goncalar isimli diziye dahil olan Mina, dizide Zeynep karakterini canlandırmıştır. Kızıl Goncalar dizisi oyuncuları Özgü Namal, Özcan Deniz, Erkan Avcı, Selen Öztürk, Asiye Dinçsoy, Mert Yazıcıoğlu, Mert Turak, Hazal Türesan, Şerif Erol, Duygu Sarışın, Tuğrul Tülek, Sitare Akbaş, Zehra Kelleci, Hamdi Alkan, Esma Yılmaz, Yakup Turgut, Mısra Tüfek, Gürhan Elmalıoğlu ve Can Aslantuğ gibi isimlerden oluşmuştur.

Resmi instagram hesabı @mina_dmrts ‘dir.

Boyu, kilosu, kaç yaşında olduğu ve doğum tarihi gibi diğer merak edilen bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Menajerliğini Seher Beşyaprak Management üstlenmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz