Mevlüt Öztekin

Mevlüt Öztekin aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Kağıthane Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmıştır. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografisi.

1981 yılında Ordu’da dünyaya gelen Mevlüt Öztekin baba tarafından aslen Sivas Koyulhisar nüfusuna kayıtlıdır.

İlköğretim, ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul Kağıthane’de tamamlamıştır. Ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve aynı üniversite bünyesinde öğrenci fakülte başkanlığı ve gençlik teşkilatlarında aktif görevlerde yer almıştır.l

2005 ve 2009 seneleri arasında özel sektör de yazılım mühendisi olarak çalışan Öztekin 2005 ve 2008 arasında ise AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2009 ve 2014 seneleri arasında ise yerel seçimlerde Kağıthane İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yapmıştır. 2009 yılından 2018 yılına kadar ise Kağıthane Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmüş 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde AK Parti’nin Kağıthane Belediye Başkan adayı olarak ismi açıklanmıştır.

Mevlüt Öztekin evlidir ve bu evliliğinden bir evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz