Merve Özkaynak

1

Merve Özkaynak hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eğitimi gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Özellikle son yıllarda Türkiye’de en fazla izlenen kadın video kanallarından birisine sahip olan Youtuber Merve Özkaynak, 30 Ekim 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Bir kız kardeşi ve bir ablası olan Merve, ailenin ortanca kızıdır. Aslen nereli olduğu, boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Lise eğitiminin ardından hayata erken atılmak istemiş ve Vakko’da Moda Danışmanı olarak iş dünyasına adım atmıştır.

1.5 sene kadar Vakko’da Moda danışmanlığı, Pronovias İspanyol gelinlik mağazası ve Channel’de mağaza müdür yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuştur.

Moda, makyaj ve bakım konuları üzerine uzman olan Özkaynak Youtube, instagram, facebook ve twitter hesapları üzerinden bir çok markanın reklam tanıtım vb. paylaşımları takipçileri ile buluşturmaktadır. 19 yaşından itibaren hep çalışmış bir süre sonra ise kendi işini kurmalı mı? yoksa profesyonel olarak iş hayatını sürdürmelimiyim diye düşünürken kendisini yeni girişimler ve yeni teknolojilerle ilgili bir web sitesi kurmuş olarak bulmuştur. Web sitesinde özgün içerikler barındırmış, moda ve makyajın yanı sıra teknoloji ile ilgilenmekten büyük bir keyif duymaktadır.

Merve Özkaynak eşi kim?

Channel’de çalıştığı dönemde tanıştığı Cem Özkaynak ile evli olan Merve Özkaynak’ın bu evliliğinden Melisa isminde bir kızı vardır. Bir video da eşinin tam bir model uçak hastası olduğunu ve bu uğraşın uzun saatlerini almış olmasına rağmen sevdiği bir işi yapmasından mutluluk duyduğunu belirtmiştir.

Evlendikten sonra iş hayatına ara vermiş ve eşinin de desteği ile eğitim hayatına geri dönmüş ve üniversite’de iletişim bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

Ailesi Anadolu Yakasında oturmakta, evlendikten sonra kendisi eşi ile birlikte İstanbul Avrupa Yakası’na taşınmıştır. 2019 yılı itibariyle resmi sosyal medya hesabı olan instagram’da 816bin takipçi si bulunmaktadır. Youtube sayfasında ise 1 Milyon 700 bin civarında abone sayısına sahiptir.

Youtube kanalında bakımlı olmayı sevenlere, moda, alışveriş, makyaj, saç, cilt bakımı ve trendlerden bahsettiği videoları takipçileri ile buluşturmaktadır. Ayrıca resmi web sitesi üzerinden de paylaşımlarını sürdürmektedir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz