Mert Savaş

3

Mert Savaş aslen nereli? sunduğu programlar, ekran kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

15 Ekim 1974 tarihinde dünyaya gelen Mert Savaş baba tarafından aslen Artvin, Arhavi’lidir. Terazi burcudur.

TEVE2 ekranlarında Mert Savaş’la Cennet Köşeler isimli programın sunuculuğunu üstlenmiş, bir dönem yine aynı kanal ekranlarında kelime oyununda da yarışmacı olarak yer almıştır.

Günümüzde ise Beyaz Tv ekranlarında Mert Savaş ile Cennet Köşeler isimli programı sunmaya devam etmektedir. Program’da Ardahan’dan Edirne’ye, Hatay’dan Sinop’a Türkiye’nin cennet köşelerini ekran severler ile birlikte keşfetmeye devam etmektedir.

Sıkı bir Galatasaray taraftarı olan usta sunucu evlidir ve bu evliliğinden bir kızı, Bartu isminde bir de oğlu vardır. Eşi ise Beyza Hanım’dır. Yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir. Ancak doğum yeri bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

3 Yorumlar

  1. Sizi çok seviyoruz, doğaya, insanlara bakışınızı harika buluyoruz. Hele de ekranda birşey yememenizi takdir ediyoruz. Esim Zahideyle seni izlemekten memnunuz. Sağlık, sevgi ve kolaylıklar diliyoruz. Zahide/Erdoğan Aksoy

  2. Merhaba Sayın Savaş, programlarınızı kaçırmadan severek takip eden bir izleyicinim. Aynı zamanda bir hemşehrin olarak yaptığınız programı çok güzel, eğitici buluyorum, başarılarının devamını dilerim. Ancak bugün Şile programında olduğu gibi bazı yerlerin kahvaltı menü tanıtımlarında Karadenize has MUHLAMA yemegimize Mıhlama diyorlar, Mıhlama Atın Nalının çakılma işine denir, lütfen programınızda yanlış söyleyenleri uyarıp doğrusunu öğretelim, kolay gelsin.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz