Mert Kırlak

0
Mert Kırlak

Mert Kırlak Ben Bu Cihana Sığmazam isimli diziye George Bagnall karakteri ile dahil olmuştur. Başarılı oyuncu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Mert Kırlak Kimdir?

Mert Kırlak oyuncu, tiyatrocu, yönetmen aynı zamanda şair ve yazar’dır.

Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi mezunudur. Ardından Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur.

Eğitim hayatı döneminde bir çok usta isim ile çalışma fırsatı yakalamıştır. Ergin Orbey, Erol Keskin, Mehmet Atay, Cihan Yöntem, Dinçer Sümer, Metin Balay, Erdal Küçükkömürcü ve Ahmet Cemal gibi isimlerden dersler almıştır.

Mert Kırlak Nereli?

Mert Kırlak doğma büyüme aslen Konya Ereğli’lidir. İlköğretimi doğup büyüdüğü Ereğli’de TED Koleji’nde tamamlamıştır.

Mert Kırlak Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Mert Kırlak 46 yaşındadır. Doğum tarihi 20 Ocak 1978, burcu ise oğlak’tır.

Usta oyuncu rol aldığı bir çok sinema ve dizi ile başarılı bir kariyere sahiptir. Ayrıca bir çok tiyatro oyununda sahne almış, yönetmen ve oyuncu olarak bir çok ödüle de layık görülen isim olmuştur.

2000 senesinde, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın kuruluş kadrosunda yer almış ve göreve başlamıştır. Bir dönem, Başka sanat-kültür dergisinin yayın kurulunda bulunmuştur. Günümüzde Eskişehir Şehir Tiyatrolarında çalışmalarını sürdürmektedir.

2008 yılından bu yana bir çok sinema ve dizide de rol alan usta oyuncu 2022 yılında Ben Bu Cihana Sığmazam isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @mertkirlak ‘dır. Dünyanın İlk Günü ve Zer (Pınar Bekaroğlu Ciotta) isimli kitapları kaleme almıştır.
Mert Kırlak

Mert Kırlak Oynadığı Sinema ve Diziler

Mert Kırlak Ben Bu Cihana Sığmazam isimli dizi de George Bagnall karakterini canlandırmıştır. Dizi de ayrıca Oktay Kaynarca, Ebru Özkan Saban, Pelin Akil, Ali Seçkiner Alıcı, Hanbey Oğuzhan Çoban, Işıl Yücesoy, Ragıp Savaş, Hakan Karahan ve Kerem Kupacı gibi isimler de rol almıştır.

Sinema:

Devrim Arabaları (Rüştü) (2008)
Kadri’nin Götürdüğü Yere Git (Babür) (2009)
Ayhan Hanım (2014)

Diziler:

Ben Bu Cihana Sığmazam (George Bagnall) 2022
İntikam 2013
Güneydoğu’dan Öyküler – Önce Vatan 2010
Cam Kırıkları (Şefket) 2009

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz