Mert Doğan

Mert Doğan rol aldığı başarılı projelerde oyunculuğu ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, oynadığı diziler gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca kariyeri, biyografi bilgileri ve hayatı.

1993 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen Mert Doğan aslen Adana doğumludur. Aslan burcudur, ancak boy ve kilo bilgilerine ulaşılamamıştır.

Beykent Üniversitesi GSF Oyunculuk Bölümü ve 9 Eylül GSF Oyunculuk bölümlerinde eğitim almış ardından Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İleri Oyunculuk Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır.

Mert Doğan rol aldığı diziler;

Arka Sokaklar, Şefkat Tepe, Sungurlar, Aşk Laftan Anlamaz, Bana Sevmeyi Anlat, Vatanım Sensin, Payitaht Abdülhamid, Gülperi, Mehmetçik Kut’ül Amare, Çarpışma ve Tek Yürek.

Anna Frank’ın Hatıra Defteri, Maskeliler, Katharina Blum’un Çiğnenen Onuru gibi oyunlarda sahne almış, çeşitli televizyon projelerinde yer almıştır. Ayrıca Tiyatrotek ve PSM Proje Sanat Merkezi bünyelerinde oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. İBB Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nda (İSMEK) drama ve uygulamalı tiyatro ve eğitmenliği yapmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz