Mercan Şenel

Mercan Şenel, diğer bilinen ismi ile Ankaralı Mercan üç kardeştir. Ailenin üçüncü çoçuğu olan Mercan Şenel 1981 yılında Ankara’da memur bir ailenin evladı olarak dünyaya gelmiştir.

Ortaokul ve Lise döneminde okul gruplarında solist olarak müzik hayatına atılman Mercan Şenel Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazanmış, eğitim dönemindede harçlığını çıkartabilmek için farklı otel ve gece kulüplerinde sahne almıştır.

Eğitimin ardından Ankara’da kariyerini belli bir noktaya kadar ulaştırabileceği düşüncesinin ardından soluğu İstanbul’da almıştır.

İlk etapta Arnavutköy’de küçük bir evde yaşamaya başlamış 2005 yılında bir demo hazırlayarak Erol Köse’nin yanına gitmiştir.

Çalışmalarına hız vermiş Berlin, Londra ve Almanya’ya gitmiş yeni müzik soundları keşfetmiştir. Türkiye’ye döndüğünde ise Sana Değil Kardeşine isimli ilk albümü ile müzik piyasasına giriş yapmıştır.

Bu albümde yer alan şarkı sözlerinin bir çoğu Alper Narman imzası taşımaktadır. Daha sonra Mercan Premiere ve Gold Cut single ile müzik hayatını devam ettirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz