KimNereli.net

Meltem Şarkışlalı

Meltem Şarkışlalı Kimdir?

Meltem Şarkışlalı
Gerçek adı: Meltem Şarkışlalı
Doğum Tarihi: 1973 (46 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Diyetisyen Estetisyen
Mezuniyet: İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Marmara Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Meltem Şarkışlalı Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Meltem Şarkışlalı hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca çalışma hayatı ve biyografisi. 1973 yılında dünyaya gelen Meltem Şarkışlalı İstanbul doğumludur.

BEJ Estetik Light olarak Ataşehir ve Mecidiyeköy şubelerinde hizmet vermektedir. Marmara Üniversitesi ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyet uzmanlığı üzerine eğitimini tamamlamıştır.

2012 yılından bu yana yüzlerce müşterisine hizmet vermekte, Estetik Merkezi her geçen değişen sektörde en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir. Estetik Merkezi ile en iyi hizmet ürünleri ve alanında uzman personeli ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktadır. Medical Estetik Uzmanı Şarkışlalı günümüzde bir çok televizyon kanalında diyet, zayıflama, estetik ve güzellik üzerine açıklamaları ile gündeme gelmektedir.

Etiketler:

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Kaan Kasım Tüylü 2 Ekim 2018

    Ülkemizde ‘Medikal Estetik Uzmanlığı’ veya ‘medikal estetik doktoru’ diye bir uzmanlık yoktur, Tıp fakültelerinde böyle bir eğitim verilmez ve yasal değildir. Tıpta Uzmanlık Kurulu ve Yüksek Öğretim Kurumunun ‘Medikal Estetik Uzmanı’ yetiştirmeye yönelik eğitim ve uygulaması da yoktur. Ancak geçmişte bu amaçla uygulanan 2 haftalık ‘sertifika programları’ ile tıp doktorlarına bu ünvanlar verilmiş, mahkeme kararı ile sertifika için bu tür eğitim uygulamaları iptal edilmiştir. Hal böyle iken sertifikalı hekimler kazanılmış hak çerçevesinde bu ünvanlarını kullanarak ve çoğu kez de sınırlarını aşarak estetik amaçlı tıbbi uygulamalar yapmaktadır.

    Cerrahi dışı estetik uygulamalar, her branştan hekimin hobi olarak uygulayabileceği ya da ek gelir elde etmek için yapabileceği, sahipsiz bir ortak alan konumuna indirgenmeye çalışılmaktadır. Oysa bu tıbbi uygulamalar en basitinden en kompleksine kadar çok ciddi uygulamalardır ve gerekli uzmanlık eğitimi sonrası yapılmalıdır. ‘Enjeksiyon yapan ya da doktor olan herkes bu uygulamaları yapar’ yaklaşımı son derece yanlış ve bilimsellikten uzak fırsatçı bir yaklaşımdır. Önemli olan yapılan işlemden çok uygulama yapılan kişinin yani “hastanın” güvenliği ve sağlığıdır. Bu nedenle tıp alanında pek çok uzmanlık alanı vardır ve hepsi uzun süreli ciddi bir eğitim gerektirir. Oysa sertifika programı ya da kurslar sonrasında, uzmanmış gibi davranarak hastalara farklı girişimleri uygulayan hekimler öncelikle hastayı etraflı bir biçimde değerlendirecek ve tedavi alternatifleri sunacak veya komplikasyonları ile başedecek birikim ve eğitimden yoksundurlar. Sonuçta hastaları uyguladıkları sınırlı yöntemlere ya da cihazlara yönlendirmekte, ticari pazaralara malzeme haline getirilmektedir. Bu da çoğu hastanın estetik cerrahi konusunda yanlış ve eksik bilgilendirilmesine yol açmaktadır.

Meltem Şarkışlalı
Gerçek adı: Meltem Şarkışlalı
Doğum Tarihi: 1973 (46 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Diyetisyen Estetisyen
Mezuniyet: İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Marmara Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

389.634 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

361.150 kez okundu

3.

Fuat Güder

315.570 kez okundu

4.

Tarık Akan

295.188 kez okundu

5.

Tarkan

228.373 kez okundu

6.

Mustafa Miraç Kaya

227.504 kez okundu

7.

Volkan Demirel

223.230 kez okundu

8.

Emre Mor

197.196 kez okundu

9.

Ersay Üner

193.062 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

187.295 kez okundu