Meltem Acet

Meltem Acet hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? evli mi? aslen nereli? eğitimi, mesleki kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Meltem Acet Ankara doğumludur. Burcu Terazi, boyu 1.68 cm, kilosu ise 52’dir.

TED Ankara Koleji ardından, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. Bölümü 5. olarak tamamlayan başarılı isim aynı üniversite bünyesinde İşletme Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. Aynı okulda araştırma görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmüş, Amerika ve İngiltere’de finans alanında çalışmıştır.

Fox Tv bünyesinde, üst düzey yöneticilik yapmış, stratejik planlama direktörlüğü ve Reyting Analiz bölümlerini de yönetme gibi görevlerde bulunmuştur. Günümüzde her ne kadar ekran önünde çalışmalarını sürdürsede ekran arkasında ciddi bir tecrübeye sahiptir. A Haber’de Z Raporu, Teve2’de Mola, Artı 1 TV’de Ekonomi Haber Müdürlüğü yapmıştır. Ayrıca, Paranın Nabzı ve Sıradışı adlı programları hazırlayıp sunmuş, TGRT Haber Ekonomi Müdürü olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. En son TGRT’den ayrılan Meltem Acet, Habertürk’e transfer olmuştur. Günümüzde Habertürk ekranlarında Hafta Sonu Ana Haber Bülteni’ni sunmaktadır. Ayrıca gündüz kuşağında saat başı Manşet programını sunmaktadır.

Meltem Acet evli mi?

Onat Acet ile 14 yıllık evliliği son bulmuştur. Bu evliliğinden Ela isminde bir kızı vardır. Evlilikleri anlaşmalı olarak son bulmuş, taraflar arasında şiddetli geçimsizlik olduğu için boşanmaya karar verdikleri dile getirilmiştir. Boşandıktan sonra’da Acet soyadını kullanmaya devam etmiştir.

Sık sık sahipsiz ve engelli bir çok sokak hayvanı için de duyarlılığı ile dikkat çekmekte ve onların bakımlarını üstlenmektedir. Günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Resmi sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan Meltem Acet’in günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 26,3bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz