Melisa Sözen

Melisa Sözen Netflix dizisi Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? ile uzun süre gündem olmuştur. Güzel oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca oyunculuk kariyeri, oynadığı diziler, hayatı ve biyografi bilgileri.

Melisa Sözen Kimdir?

Melisa Sözen oyuncu, tiyatrocu. Ata Koleji’nde ilköğretim eğitimine başlamış, Lütfü Banat Okulu’ndan mezun olmuştur. Ardından Ata Koleji’nde Ortaokulu tamamlamıştır. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü mezunu’dur. Barış Kefeli isminde bir erkek kardeşi vardır.

Eğitim döneminde, Alev Baymur Bale Okulu’nda eğitim alan güzel isim, ilk sahne deneyimini 14 yaşında Yedi Kocalı Hürmüz isimli müzikal ile gerçekleştirmiştir. Orada Nilgün Belgün ve Levent Özdilek ile tanışmış, 1999 yılında Kadınlar Kulübü isimli dizi de rol almıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini ise 1997 senesinde rol aldığı Baba Evi isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Günümüze kadar bir çok sinema ve dizide rol almıştır. Özellikle Şubat dizisinde Yağmur – Sabah ve Beş Kardeş dizisinde canlandırdığı Fahriye karakterleri ile büyük beğeni kazanmıştır. Bir röportaj’da çocukluk yıllarının Polonezköy ve Büyükada’da geçtiğini dile getirmiştir.
melisa sozen4

Melisa Sözen Nereli?

Melisa Sözen İstanbul doğumludur. Ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Melisa Sözen Boyu, Kilosu

Melisa Sözen 1.69 boyunda ve 51 kilodur.

Melisa Sözen Kaç Yaşında?

Melisa Sözen 38 yaşındadır. Doğum tarihi 6 Temmuz 1985, burcu yengeç, doğum yeri İstanbul.

Melisa Sözen Evlimi? Sevgilisi Kim?

Melisa Sözen 2013 senesinde Alican Yücesoy ile evlenmiş ancak evliliği 2014 yılında son bulmuştur. Sevgilisi ise müzik dünyasının yakından tanıdığı başarılı sanatçı Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin‘dir. Vermiş olduğu bir röportajda evlenmeyi düşünmediklerini dile getirmiştir.

En son rol aldığı ve başrolünü Eylül Tumbar (Bambi Begüm) ile paylaştığı “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?” isimli dizi büyük başarı elde etmiş, 40 ülkede top 10’a girmeyi başarmıştır.

Resmi instagram hesabı @melisa.sozen ‘dir.
melisa sozen3

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz