Melih Çardak

0

1959 doğumlu usta oyuncu Melih Çardak İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Şehremini Lisesinden mezun olmuştur. Geçmişten günümüze Şan Tiyatrosu, Levent Kırca ve Devekuşu Kabare tiyatrolarında sahne almıştır.

3 yıl İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında koreograf, dansçı ve oyuncu olarak yer almıştır. Ayrıca 8 yıl yine koreografi ve film çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Bugüne kadar Metamorfoz, Hemşerim, Deli Divane, Sıcak Saatler, Kurt Kapanı, Zıpçıktı, Beyoğlu Rüyası, Hesabım Bitmedi Seninle, Aşk Hırsızı, Küçük İbo, Avcı, Seni Yaşatacağım, Büyük Buluşma, Hırsız Polis, Maçolar, Arka Sokaklar, Hakkını Helal Et, Kollama, Yıllar Sonra, Karadayı ve Milat gibi projelerde rol almıştır. Özellikle ekran severler tarafından Cennet Mahallesi dizisinde Rüstem karakteri ile tanınmıştır. Cennet Mahallesi Rüstem karakteri oyuncunun en ünlü rollerinden biri olmasına rağmen Melih Çardak başka dizilerin karakterleriyle karıştırılabilmektedir.

Son dönemde Çukur dizisinde yer alan İdris Baba karakterini canlandıran Ercan Kesal ile karıştırılmaktadır. Günümüzde Kadın dizisinde Hikmet karakterini canlandırmaktadır.

Eşkiya sinema filminde Demircan karakteri ile 1997 yılında Sinema Yazarları Derneği tarafından en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz