Melih Bostan

Melih Bostan gelecek yıllarda Türk futbol dünyasının kendisinden çok şeyler beklediği yıldız futbolcu adayları arasında gösterilmektedir. Hakkında ise aslen nereli?, boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

2004 yılının Nisan ayında aslen Kocaeli, İzmit’te dünyaya gelen Melih Bostan’ın burcu Koç, boyu ise 1.70 cm’dir.

Futbol kariyerine Derince Birlikspor takımı alt yapısında başlamıştır. 07 Ekim 2016 tarihinde amatör olarak Fenerbahçe takımı alt yapısına transfer olmuştur. 03 Ekim 2019 tarihinde ise Fenerbahçe takımı ile profesyonel olarak sözleşme imzalamıştır. Santrafor mevkiinde top koşturan genç futbolcu gelecek yıllardan adından uzun süre söz ettirecek yeteneğe sahiptir.

Kocaeli’de oynadığı amatör takımda 1 sezonda 125 gol attığı belirtilen Bostan, hızı, kuvveti, tekniği, bitiriciliği ve oyun zekası ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Fenerbahçe alt yapısı dahil Türkiye Milli takım kategorilerinde de başarı ile forma giymekte ve oynadığı hemen hemen tüm maçlarda gol atma beceresini göstermektedir.

Genç futbolcunun menajerliğini ise Cenk Melih Yazıcı üstlenmektedir. Gelecek yıllarda Türkiye dışında bir çok Avrupa takımının da transfer listesinde olması düşünülmektedir. Bir çok futbol otoritesi tarafından ilk olarak fiziğinin dahada güçlenmesi gerektiği belirtilmektedir.

Melih Bostan Milli takım kariyeri;

Türkiye U16 (3 maç 3 gol)
Türkiye U14 (4 maç 2 gol)
Türkiye U15 (15 maç 11 gol)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz