Mehtap Meral

Mehtap Meral hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? albümleri, müzik çalışmaları kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelen Mehtap Meral, Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Keman Anadalı’ndan mezun olmuştur. Uzun seneler Ruhi Su Dostlar Korosu’nda korist olarak görev almış aynı zamanda farklı mekanlarda sahne alarak müzik hayatını sürdürmüştür. Ayrıca bir çok sanat etkinliğinde konser vermiş ve müzik severler ile buluşmuştur.

Hem kendi alanında sevdiği müzik kariyerini sürdürmeye devam etmiş bir yandan da genç yaşında, eğitimci kimliği ile çok sayıda öğrenci yetiştirerek topluma kazandırmayı başarmıştır.

Zülfü Livaneli aynı adlı romanından uyarlanan Mutluluk Film Müziğini seslendirmiştir. Ayrıca Metin Altıok’un Şiirlerinden Şarkılarından albümündeki 11. İzin Verin De beste ve şarkı yine kendisi tarafından yapılmıştır.

Kedi Mevsimi ismini taşıyan bir şiir kitabı mevcuttur, kitap edebiyat çevresinden büyük övgü almıştır. Çıkarmış olduğu albümler ise, Yana Yana ve Aşk, Yanlışlar Kraliçesi’dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz