Mehtap Altunok

Mehtap Altunok, 1972 yılında doğmuştur. Mehtap Altunok, Washington’da işletme üzerine eğitim almıştır ve Dünya Bankası’nda çalışmıştır. Aynı zamanda oyunculuğa karşı ilgisi ve yeteneğide olan Mehtap Altunok, bu ilgisini göz ardı etmeyip New York’a giderek orada Stella Adler oyunculuk okuluna giderek oyunculuk eğitimi almıştır. 2005 yılında Türkiye’ye dönmüştür.

Sunuculuk, seslendirme sanatçılığı ve oyunculuk alanında çalışmaları olmuştur. Bir çok dizi ve reklam filmlerinde yer almıştır. Seslendirme sanatçılığı yapmıştır ve NTV kanalında hava durumu sunuculuğu yapmıştır.

İlk televizyon deneyimini 2005 yıllarında Beyaz Gelincik isimli dizide Nar karakterini canlandırarak yaşamıştır. Ayrıca bir zamanlar geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Doktorlar dizisinde Jülide karakterini canlandırmıştır. İzleyici tarafından beğenilen oyuncular arasına girmiştir. Doktorlar dizisinden sonra meslek hayatında önemli bir çıkış yaşamıştır.

Bir çok teklif almış ve olumlu olarak değerlendirdikleri olmuştur. Yaklaşık 200 reklam da rol almıştır. 2011 yılında tekrar Amerika’ya dönmüştür. TRT kanalındaki Baba Candır isimli dizi için aldığı teklife olumlu yanıt vererek tekrar Türkiye’ye dönmüştür. Baba Candır dizisinde hastane sahibinin eşi Müjde karakterini canlandırmıştır.

Rol aldığı diziler: Beyaz Gelincik, Tutsak, Genco, Doktorlar ve Baba Candır. Aslen nereli olduğu ve doğum yeri gibi bilgilere henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz