Mehmet Sur

0

Mehmet Sur 2018 yılında Tv 8 ekranlarında katıldığı MasterChef yarışma programı ile ekran severler tarafından tanınan isim olmuştur. Hakkında ise kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılında dünyaya gelen Mehmet Sur aslen Adana’lıdır. Yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir. Evlidir ve bu evliliğinden bir kızı bir de oğlu vardır.

MasterChef yarışma programının en sevilen isimlerinden olan Mehmet Sur özellikle yaptığı lezzetli yemeklerin ve tariflerin yanı sıra esprileri ve samimi tavırları ile ekran severlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

Çok küçük yaşlardan itibaren mutfak ile iç içe yetişmiştir. İstanbul’da bir çok otel ve restaurant bünyesinde ilk dönemlerde komi olarak çalışmış ve mesleki hayatına adım atmıştır. İlerleyen yıllarda et konularında uzmanlığını elde etmiş ve mutfak şefliğine kadar yükselmeyi başarmıştır.

Günümüzde sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanmakta, Şırdancı Mehmet isimli instagram hesabında 2018 yılı itibariyle 13 Bin civarında takipçi sayısına sahiptir.

İşletmesi ile de iş hayatını sürdürmektedir. Şırdancı Mehmet Sur ismi ile Kadınlar Pazarı İmam Niyazi Sokak Zeyrek Mah. Fatih İstanbul’da misafirlerini ağırlamaktadır. Yaklaşık 15 seneden fazladır büryan ve şırdan ustası olduğunu belirtmiştir. Mekanında Kebaplar, şırdan, mumbar, kokoreç ve daha birçok çeşitle hizmet vermektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz