Mehmet Sungur

1957 yılında dünyaya gelen Mehmet Sungur Liseyi Tarsus Amerikan Koleji’nde okumuş, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında uzmanlık öğrenciliği ile çalışma hayatına atılmıştır.

British Council bursu ile Londra Psikiyatri Enstitüsü ve Maudsley Bethlem Royal Hastanelerinde görev almıştır. 1992 yılında Psikiyatri Doçent’i olmuştur. 2001 yılında Profesör olmuş ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Profesör Doktor Mehmet Zihni Sungur günümüzde aktif olarak yurtiçi ve yurtdışı psikiyatri alanında Kognitif ve Davranış Terapileri Eğitim kursları vermektedir. Evli ve bu evliliğinden 4 evladı olan Mehmet Zihni Sungur Adana doğumludur.

Mehmet Sungur ‘un kitapları,

Ergenlik döneminde değişim, Şizofrenide Bireysel Bilişsel ve Davranışçı Terapi Yöntemleri, Kronik Yorgunluk Sendromu: Kendine Yardım Yolları, Sen, Ben ve Aramızdaki Herşey, Travmayı ve Deprem Travması sonrası Ortayan Çıkan Psikikoloji Tepkileri Anlamak, Evlilik Okulu Rehberlik Programı ve Aşk Evlilik Sadakatsizlik.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz