Mehmet Kesimoğlu

Mehmet Siyam Kesimoğlu hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kısaca siyaset hayatı ve biyografi bilgileri.

1960 yılında aslen Kırklareli, Vize İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Annesi Melahat Hanım, babası ise Nevzat Bey’dir, ailenin 4. çocuğudur.

1983 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1983 yılında mezun olan Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun aslı mesleği, idarecilik’tir.

Bir dönem Turizm Bakanlığı’nda İrfan Gürpınar’ın Bakan Müşaviri olarak görev yapmıştır. Ayrıca özel sektörde genel koordinatör (CEO) olarak iş hayatını sürdürmüştür.

Bugüne kadar Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanı, Mülkiyeliler Birliği Vakfı Başkanı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Vakfı 2. Başkanı, Kırklareli Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı olarak görevler üstlenmiştir.

Mehmet Siyam Kesimoğlu 22. Dönem Kırklareli Milletvekili seçilmiş, Türkiye – Estonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olmuştur. 2011 yılında gerçekleşen seçimde tekrar Kırklareli Milletvekili seçilmiş, 1 Şubat 2014 tarihinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başkanlık yaptığı MYK toplantısında, Kırklareli Belediye Başkanı Adaylığı teklif edilmiştir. Parti tarafından da onanınca 30 Mart seçimlerinde Kırklareli Belediye Başkanı olmuştur.

31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP tarafından aday gösterilmemiş, oda bağımsız aday olarak seçim yarışına girmiş ve tekrar kazanmıştır.

T.C. Kırklareli Belediye Başkanı, 22. ve 24. Dönem TBMM CHP Kırklareli Milletvekili, Mülkiyeliler Birliği Eski Genel Başkanı Kesimoğlu, Sibel Kesimoğlu ile evlidir ve bir çocuğu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz