Mehmet Sarı

Avukat Mehmet Sarı 1975 yılında Çorum’da dünyaya gelmiştir. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1997 yılında mezun olan Mehmet Sarı evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır.

Mezuniyetin ardından İstanbul Barosuna kaydını yaptırmış, 2005 senesine kadar kamuda avukat olarak görev almış, ardından serbest avukat olarak mesleğini sürdürmüştür.

2007’de İstanbul Kadir Has Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Özel Hukuk alanında yüksek lisans yapan Mehmet Sarı, 2007 ve 2010 yılları arasında ise Fransa Strasbourg (Robert Schuman) Üniversitesinde Fransızca eğitim almış ve Uluslararası Hukuk Master programını takip etmiştir.

2010’da Amerika Kentucky / Louisville Üniversitesinde İngilizce eğitimi, 2011’de ise başlamış olduğu Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Hukuku üzerine doktora tezini tamamlamıştır.

İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi’nde, İstanbul Barosu CMK servisinde görev yapmış, bir dönem Yeşilay Şubesi Bahçelievler kurucu başkanlığı görevini üstlenmiştir. Günümüzde Uluslararası Hukukçular Birliği kurucu üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Avukat Dr. Mehmet Sarı Fransa – Türkiye Öğrenci Konseyi üyesi, 2016 İstanbul Barosu seçimlerinde Hukukun Üstünlüğü adına İstanbul Barosu Başkan adayı olmuştur.

Akademik derecede Fransızca ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz