Mehmet Muş

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Mehmet Muş 1982 yılında Trabzon Sürmene’de dünyaya gelmiştir. Aslen Köprübaşı İlçesi Beşköy Mahallesindendir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Ardından Washington State University School of Economic Sciences’de Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Bir dönem özel sektörde Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak çalışmıştır.

Doktorasını ise Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında Ekonomi üzerine tamamlayan Mehmet Muş 24. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekilidir. Ayrıca TBMM Dışişleri Komisyonu Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği ve Ak Parti Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

Bir dönem Ekonomi İşleri Başkanı görevini sürdüren Mehmet Muş çok iyi derecede İngiliz bilmektedir. 2012 yılında Ümmü Eymen Özyardımcı ile evlenmiş ve bu evliliğinden bir kızı vardır.

1 Yorum

  1. Sayın MUŞ sonunda hakettiği göreve geldi.Bugüne kadar aldığı tüm görevleri layıkıyla yaptı.Çok isabetli tercih.Hayırlı olsun.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz