Mehmet Mert

Mehmet Mert hakkında merak edilen soruların cevapları. Doğum yeri, doğum tarihi, eğitimi, gazetecilik ve yazarlık kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1969 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Mehmet Mert, Kars’ın Arpaçay İlçesi’ne bağlı, Polatköy’de doğmuştur.

1987 senesinde Arpaçay Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından eğitimine Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde devam etmiş, vatani görevini ise Ankara Mamak (Muhabere Taburu) ve Kırklareli (33.Piyade Tümeni Muh. ÇVŞ) – (1989- 1991) arasında tamamlamıştır.

Vatani görevini tamamladıktan sonra, 1991 senesinde medya sektörüne giriş yapmış, meslek hayatına Fırt Dergisine ara sıra çizerlik yaparak adım atmıştır.

1992 senesinde, Hürbakış Gazetesi’nde karakatür çizmeye başlamıştır. Sonrasında ise sırasıyla, Reklam Müdürlüğü, Çatalca Temsilciliği, Silivri Temsilciliği, Büyükçekmece Temsilciliği ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. 2001 senesinde gazetenin sahip değiştirmesi sebebiyle istifasını sunmuştur.

2001 ve 2002 yılları arasında; Doğan Haber Ajansı muhabirliği, CNNTürk muhabirliği, SHOW TV haber muhabirliği, Televole muhabirliği ve Tempo dergisi muhabirliği görevlerini üstlenmiştir.

2002 yılının Ağustos ayında Haberdar Gazetesi’ni kurmuştur. Haftalık olarak yayın hayatına başlayan gazete bir sene sonra yayın alanında (Büyükçekmece, Silivri, Çatalca, ilçeleri) en çok okunan. Basın İlan Kurumu’ndan ilk resmi ilan alma hakkı kazanan ve ilk vasıflı gazete olma özelliklerine sahip olmuştur.

Mehmet Mert, Trakya TV, Kanal9, Rumeli TV, Artıbir TV, Kanal 7/24 TV başta olmak üzere bir çok televizyon kanalında, Mertçe Söyleşiler, Yerel Gündem ve Yerel Panaroma isimli canlı tartışma programları yapmıştır.

Mehmet Mert üyelikleri, ödülleri, iş hayatı;

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Sendikası başta olmak üzere bir sok STK üyeliği.
Okan Üniversitesi Danışma Kurulu üyesi.
Kurucu yönetim kurulu üyesi bulunduğu İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD) başkanlığı.
İstanbul genelinde yayınlanan, günlük kent gazetesi, resmi ilan yayınlama hakkı olan, Yay-Sat aracılığı ile tüm il genelinde dağıtılan GAZE DAMGA’nın ortağı, sürekli basın kartı sahibidir.

Gazetecilik, televizyonculuk ve yöneticilik alanlarında birçok ödül alan Mehmet Mert, evlidir, bu evliliğinden bir kızı, birde oğlu vardır. Son olarak sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu da sizlerle paylaşabiliriz.

Kaynak: (mehmetmert.com.tr), (gazetedamga.com.tr)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz