Mehmet Celal Fendoğlu

1961 yılında dünyaya gelen Mehmet Celal Fendoğlu, İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Malatya’da tamamlamıştır. Aslen Malatya, Bulgurlu Köyündendir. Elazığ Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisinde üniversite eğitimine başlamıştır.

Ancak eğitim döneminde hain bir suikast, saldırı sonucu yaşamını yitiren Şehit Hamit Fendoğlu, Yengesi ve yeğenleri Bozkurt ile Kürşad’ın şehit edilmeleri nedeni ile eğitimini yarıda bırakmıştır.

12 Eylül’de ise babası rahmetli İbrahim Fendoğlu’nun Malatya Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde hem babasının, hem de kendisinin içeri alınmasıyla üniversite hayatını da tamamen noktalamak zorunda kalmıştır.

Uzun yıllar büyük sıkıntılar yaşamış 12 Eylül öncesinde ve sonrasında ülkü ocaklarının bir çok kademesinde görev almıştır. Günümüzde Malatya Milliyetçi Hareket Partisi Üyesi ve delegesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Askerlik vazifesini Balıkesir Ordu Donatım Okulunda yapmış, askerlikten sonra bir süre iş hayatını sürdürmüş, memleketinde ilk defa Beymen mağazasını, Nafnaf ve Mudo mağazalarını açmıştır.

1994 senesine kadar devam etmiş, ardından Arfentur Seyahat Turizm Tic. LTD’yi kurmuş ve turizm ile iş hayatını sürdürmüştür.

Mesleği nedeni ile geçmişten günümüze 43 ülke ve 165 şehir gezen Mehmet Celal Fendoğlu evlidir ve bu evliliğinden Alara isminde bir kızı vardır.

2018 Genel Seçimleri, MHP Malatya Milletvekili Adayı’dır. Son olarak sıkı bir Beşiktaş taraftarı da olduğunu belirtebiliriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz