Mehmet Aydın

Mehmet Aydın hakkında merak edilen kaç yaşında? evli mi? ne iş yapıyor? aslen nereli? gibi sorularının cevapları. Uzun süredir yaşantısını yurtdışında sürdüren girişimci Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Yargıya teslim olmuştur. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? Kısaca iş hayatı ve biyografisi.

Mehmet Aydın Kimdir? Aslen Nereli?

1991 yılının Mayıs ayında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Giresun Espiye’lidir. Fatih isminde bir abisi vardır. İlkokulu doğup büyüdüğü Bursa’da tamamlamıştır. 2016 yılının Ağustos ayında, merkezi Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Çiftlik Bank adlı şirketi kurmuştur. İlk etapta Çiftlik Bank’ın oyun olarak kurulduğu belirtilmiştir. Ancak kısa sürede çok ciddi paralar toplanmış ve biriken paralar ile 4-5 ay içinde Bursa İnegöl’de 250 büyükbaş hayvan kapasiteli çiftliği kurmuştur.

Çiftlik Bank bünyesinde 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL para topladığı, 62 bin 877 kişiye 393.3 milyon TL ödeme yaptığı açıklanmıştır. Kalan 113.4 milyon liranın ise Kıbrıs’a ve Mehmet Aydın’ın kendi hesabına aktarıldığı belirtilmiştir. Olayın ardından eşi Sıla Aydın’dan 2018 yılının ocak ayında boşandığı ve Uruguay’a kaçtığı belirtilmiştir. Çiftlik Bank’ın sahibi olarak mağdur ettiği yüzlerce kişi ile gündeme gelmiştir. Daha sonra yurtdışına çıkış yapmış ve 3 sene yurtdışında kalmıştır. 2021 yılında ise Brezilya’da Sao Paolo Türk Konsolosluğu’na giderek teslim olmuştur.

Geçmiş yıllarda açmış olduğu Twitter hesabında gerçek isminin Eren Çakar olarak gözüktüğü, uzun süre Egoman ismi ile rap müzik yaptığı belirtilmiştir.

Mehmet Aydın Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.70 cm, kilosu 86, burcu ise ikizler’dir. 2021 yılı itibariyle 30 yaşındadır. Sosyal medya dünyasında ismine açılan bir çok hesap bulunmaktadır. Ancak şu an itibariyle hiç bir sosyal medya hesabı kendisine ait değildir. 18 Nisan 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan infaz kararnamesi ile Çiftlikbank’ın kurucusu (Tosuncuk) lakaplı Mehmet Aydın’ın infaz indiriminden yararlanamayacağı açıklanmıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz