Mehmet Aslantuğ

Mehmet Aslantuğ uzun yıllar başarılı oyunculuk kariyeri ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mehmet Aslantuğ Kimdir?

Mehmet Aslantuğ oyuncu, tiyatrocu, senarist, yönetmen. Son dönemde ise (TİP) Türkiye İşçi Partisi Muğla Milletvekili adayı olarak siyasete atılmıştır.

Mehmet Aslantuğ Nereli?

Mehmet Aslantuğ aslen Samsun Çarşamba’lıdır. Samsun Çarşamba’da doğmuş, İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilini Samsun Terme’de tamamlamıştır. Anne tarafından Ubıh, baba tarafından ise aslen Abzah olan Çerkes kökenli çiftçi bir ailenin evladıdır. Yetim olarak büyümüştür. Çocukluk ve gençlik yıllarının büyük bir bölümü Samsun Terme’de geçmiştir. 5 kardeştir, ailenin en küçük çocuğudur.

1978 senesinde ise İşletme Fakültesi’nde eğitim almaya başlamıştır. Eğitim hayatı sürecinde iken Deneme Sahnelerinde oyunculuğa adım atmış ve kariyerine 1985 yılından itibaren profesyonel olarak devam etmiştir. Uzun senelerdir ise duruşunu bozmadan ve efendiliğinden taviz vermeden kariyerini sürdürmüştür.

İlk oyunculuk deneyimini 1985 senesinde rol aldığı Akrep Burcu isimli film ile gerçekleştirmiştir. Özellikle ilk dönemlerde rahmetli Osman Yağmurdereli ile birlikte rol aldığı İz Peşinde adlı dizi ile tanınmıştır. Aynı sene Bir Kadının Anatomisi isimli filmde başrolü Hülya Avşar ile paylaşmıştır.
Mehmet Aslantug2 jpg

Mehmet Aslantuğ Kaç Yaşında?

Mehmet Aslantuğ 62 yaşındadır. Doğum tarihi 25 Eylül 1961, burcu ise terazi’dir.

Mehmet Aslantuğ Boyu, Kilosu

Mehmet Aslantuğ 1.79 boyunda ve 76 kilodur.

En son Fox Tv ekranlarında yayınlanan Masumiyet adlı dizi de Harun Orhun karakterine hayat vermiştir.

Mehmet Aslantuğ Hakkında Gerçekler:

 • İşi ve ailesi dışındaki en büyük tutkusu deniz’dir. Uzun senelerdir profesyonel olarak yelken sporu ile ilgilenmekte, yelkenci’dir. Beneteau 50 model bir yelkenliye sahiptir.
 • Gerçekleştirmek istediği bir hayali de yelkenli ile dünya turuna çıkmak.
 • 1992 yılında kendi yapım şirketini kurmuştur.
 • Şiir, öykü, deniz, kayık ve ayakta tutmaya çalıştığı film atölyesi ayrıca uğraşlarıdır.
 • 3 sene üst üste Altın Portakal ödülü kazanmıştır. Kariyeri boyunca 40’dan fazla ödül almıştır. (Altın Kelebek Ödülü, Altın Portakal, Altın Koza, Çağdaş Sinema Oyuncuları, Altın Objektif)
 • Muhalif birisi olduğunu ama sadece yanlışların muhalifi olduğunu belirtmiştir. Muhalif partili olmadığını, asla partizanlık üzerinden muhalefet yapan bir karakter olmadığı belirtmiştir.
 • Ben Onu Çok Sevdim adlı dizi de Adnan Menderes‘i canlandırmıştır.

  Mehmet Aslantuğ Evli mi? Eşi Kim?

  Mehmet Aslantuğ ekran severlerin yakından tanıdığı güzel oyuncu Arzum Onan ile evlidir. Bu evliliğinden Can Aslantuğ isminde bir oğlu vardır.
  Mehmet Aslantug1 jpg
  Arzum Onan ile nasıl tanıştı?

  Kendi yapım şirketini kuran Mehmet Aslantuğ, Arzum Onan’a bir iş teklifinde bulunmak için telefon açmıştır. Ertesi gün buluşmuş ve görür görmez deyimi yerindeyse aşık olmuştur. Hemen akabinde, 2 gün sonra ise evlilik teklifinde bulunmuştur.

  2023 yılında ise Arzum Onan ile 27 yıllık birlikteliğini bitirme kararı aldıklarını açıklamıştır.

  Oynadığı diziler’den bazıları:

  Yeniden Doğmak, Belene, İz Peşinde, Vurguna İnmek, Başka Olur Ağaların Düğünü, Yalancı, Kopuk Dünyalar, Kurtuluş, Merdoğlu. Sıcak Saatler, Hırsız, Hanımın Çiftliği, Canım Babam, Veda, Kördüğüm, Kardeş Çocukları, Bir Annenin Günahı ve Masumiyet.

  Oynadığı bazı sinema filmleri:

  Gün Doğmadan, Ateş Böceği, Kapıları Açmak, Bir Kadının Anatomisi, Akrebin Yolculuğu, Aşkın İkinci Yarısı ve Direniş Karatay. Ayrıca yönetmen, yapımcı, senarist ve seslendirme sanatçısı olarak bir çok başarılı projenin içerisinde yer almıştır.

  Resmi instagram hesabı @mehmetaslantug ‘dur.

 • Cevap Yaz

  Lütfen yorumunuzu girin!
  Lütfen adınızı buraya giriniz