Mehmet Ali Aydınlar

0

Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar 1956 yılında Malatya Arapgir’de dünyaya gelmiştir. Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Erhan isminde bir erkek kardeşi vardır. Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden Fahri Doktora ünvanı almıştır.

İş dünyasına 1981 senesinde Mali Müşavir olarak adım atmıştır. Uzun yıllar çalışmalarının ardından 1993 senesinde Acıbadem Hastanesi’ni kurmuş bugüne kadar bir çok kulübün sağlık sponsorluğunu üstlenmiştir.

1992 yılında Anavatan Partisinden İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanlığına aday olmuştur ancak kazanamamıştır. Memleketi Malatya Arapgir’e Anadolu Öğretmen Lisesi yaptıran Mehmet Ali Aydınlar bu okula, trafik kazası sonucu yaşamını yitiren oğlu Kerem Aydınlar’ın ismini vermiştir. 2017 yılında Forbes Türkiye tarafından hazırlanan listede En Zengin Türk kimliği ile 1.2 Milyar Dolar servetle 22. sırada yer almıştır.

Spor dünyasında sıkça ismi duyulan Mehmet Ali Aydınlar özellikle Fenerbahçe Bayan Voleybol takımına olan katkıları ile tanınmaktadır. Uzun süre Fenerbahçe’ye Başkan olacağı haberleri ile gündeme gelmiştir.

Vefat eden Kerem Aydınlar’ın dışında Zeynep Aydınlar Eröğüt isminde bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz