Maja Schöne

0

Maja Schöne rol aldığı başarılı yapımlar ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Güzel oyuncu hakkında ise hayranları tarafından genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? kariyeri gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Maja Schöne doğum tarihi, boyu, kilosu, burcu;

1976 yılının Şubat ayında Almanya’nın Stutgart Şehri’nde dünyaya gelmiştir. Boyu 1.65 cm, kilosu 52, burcu ise balık’dır. Vücut ölçüleri; 33-23-35 in (84-58.5-89 cm) Lise eğitiminin ardından oyuncu olmaya karar veren güzel oyuncu 2001 senesinde Westfälische Schauspielschule Bochum’dan mezun olmuş, sinema endüstrisine giriş yapmadan önce, bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır.

Maja Schöne en son açıklanan verilere göre, 2019 yılının en zengin 60 kadın oyuncusundan birisi olmayı başarmıştır. Net kazancının ise 1 milyon Euro civarında olduğu belirtilmektedir.

Oyunculuk kariyeri:

2002 yılındaki ilk rolü Jan Bosses Roberto Zucco, ona Alman Oyun Evi Dostlarının Genç Yetenek Ödülü’nü kazandırmıştır. Ayrıca tiyatrodaki üstün oyunculuğuyla Tiyatro Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan isim olmuştur.

Schöne’nin ilk filmi 2004 yılında Cowgirl idi ve bu film ile Avusturya Undine Awards tarafından En İyi Genç Yardımcı Kadın Oyuncu dalında aday gösterilmiştir. 2013 yılında ise Berlinale Alman Aktörler Ödülü’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu. En son Gina Stiebitz, Louis Hoffman ve Lisa Vicari’nin de rol aldığı ve Netflix’de yayınlanan Dark isimli dizi ile adından söz ettirmeye devam eden güzel isim dizi de Hannah karakterine hayat vermiştir.

Maja Schöne bekar’dır, Max Boekhoff isminde bir oğlu ve Maria Matschke isminde bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz