Mahsuni Karaman

Mahsuni Karaman HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş‘ın avukatı olarak bilinmektedir. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mahsuni Karaman Kimdir?

Mahsuni Karaman avukat, DEM Partisi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi aday adayı.

Diyarbakır Barosu’na kayıtlı Avukat olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2023 yılında resmi twiter hesabındn yaptığı açıklama ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Aday Adayı olduğu belirtilmiştir.

Resmi açıklaması ise şu şekilde.

“Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’ne ( DEM Parti), Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan aday adaylığı için başvuruda bulundum.” “Diyarbakır, kadim tarihinden beslenen dirençli kimliği ile her Kürdün yüreğinde müstesna bir yere sahiptir. Harcını Kürdün iradesinden alan siyasi geleceğin kalesidir.”

“Ağır bedeller ödeyen önceki tüm başkanlarımızın emaneti olan bu kaleyi koruma onur ve sorumluluğunu üstlenmek üzere Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eş başkanlığı aday adaylığı için başvurumu yaptım. Bu zorlu ve onurlu görevi üstlenmek üzere aday adaylığı başvurusu yapan herkese başarılar diliyorum”

Mahsuni Karaman Nereli?

Mahsuni Karaman aslen bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre Diyarbakır’lıdır.

Resmi instagram hesabı @mahsunikaraman resmi twitter hesabı ise @av_mkaraman ‘dır.
Mahsuni Karaman3 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz