Mahmut Tekdemir

0

Mahmut Tekdemir hakkında merak edilen kariyeri. Kaç yaşında? aslen nereli? hangi takımlarda forma giydi? futbol hayatı ve biyografi bilgileri.

Milli futbolcu futbol kariyerine Eroğluspor alt yapısı ile adım atmış daha sonra Damlaspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımlarında forma giymiştir. Günümüzde futbol yaşantısını Başakşehir takımında sürdüren Mahmut Tekdemir bugüne kadar 3 kez Türkiye U-17, 4 kez Türkiye U-21 formalarını giymiştir.

31 Mart 2015 tarihinde Fatih Terim tarafından Türkiye A Milli takım kadrosuna davet edilmiştir. 2019 yılı itibariyle günümüze kadar toplam 12 kez Türkiye A Milli takım formasını giymiştir.

Baba tarafından aslen Diyarbakır Çermik’lidir ve Çermik doğumludur. Boyu 1.78 cm, kilosu ise 72’dir. 5 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etmiş ve İstanbul’da yetişmiştir. Babası Veliefendi Hipodromu’nda atlara bakıcılık yapmıştır. Zaman zaman babasının yanına gider ve atlarla ilgilenirdi. Ancak hiç bir zaman jokeylere özenmemiş, her zaman futbolu düşünmüştür.

O dönemde bir arkadaşın Damlaspor takımı alt yapısında oynadığını ve ardından onu da 9 yaşında iken Damlaspor takımına götürdüğünü belirtmiştir. Deneme antrenmanında iki gol atmış kendisini beğendirmiş ve futbola adım atmıştır.

Mahmut Tekdemir ailesi, futbola başlangıcı;

Çocukluk yıllarında pazarlarda su satmış, tekstil atölyelerinde, bazen de babasının yanında Veliefendi’de çalışmıştır. Hatta İstanbul’un her yerinde tüm kerestecileri gezip, atların altına serilen talaşlardan alarak çalışmasını sürdürmüştür. Alt yapıda oynadığı dönemde de çalışmaya devam etmiştir. 4 kardeştir. Ailesinden sık sık babasına futboldan kim para kazanmış bırak çalışsın diye uyarılar yapılsa da babası dinlememiş ve oğlunun hayallerini yaşamasına izin vermiştir. İki ablası vardır. Kendisinden küçük bir erkek kardeşi vardır. Kardeşinin de futbolcu olmak istediğini ama aileden ikisine birden futbol için izin alamayınca kardeşi hayallerini rafa kaldırmak zorunda kalmıştır.

Günümüzde Başakşehir takımında forma giymektedir. Son dönemde sık sık Fenerbahçe takımının transfer listesinde yer aldığı ve transfer olacağı yönünde haberler ile gündeme gelmektedir. Ayrıca Beşiktaş takımına Teknik Direktör olarak giden Abdullah Avcı’nın da ısrarla eski öğrencisini istediği belirtilmektedir.

Eşi kim? eşi hakkında kısaca;

Eda Tekdemir ile evlidir. Eşi Eda hanım 1989 yılında dünyaya gelmiş Malatya’lıdır. İstanbul Aydın Üniversitesi Banka ve Sigorta bölümü mezunudur. Boyu ise 1.72 cm’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz