Mahmut Osmanoğlu

Mahmut Osmanoğlu katıldığı televizyon canlı yayın programları ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında merak edilenler, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mahmut Osmanoğlu Kimdir?

Mahmut Osmanoğlu araştırmacı, yazar. 1989 yılında Pakistan’daki Uluslararası İslam Üniversitesi İslami Çalışmalar Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Yüksek Lisans yapmıştır.

1985 yılından bu yana birçok dergi, gazete, yayınevi ve televizyonda serbest gazeteci, mütercim, araştırmacı ve yazar olarak çalışmıştır. Çeşitli firmalarda ise Dış İlişkiler Müdürü ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü gibi çeşitli pozisyonlarda görev almıştır.

Günümüz itibariyle Tvnet’de “Dünya Basını” isimli programın yapımcılığı, “Dünya Basında Bu Hafta” programı konuğu olarak yer almaktadır. Ayrıca Yeni Şafak Gazetesi’nde haftalık köşe yazarlığı, Dünya Bülteni internet sitesinde haftalık dış politika yazarlığı yapmaktadır.

Çatışma ve Barış Araştırmaları Merkezi (ÇABAMER) eş-kurucusudur. Günümüze kadar Önasya, Ortadoğu ve İslam Dünyası ülkeleri ile ilgili yaklaşık 70 araştırma, makale ve yazı kaleme almıştır.

Mahmut Osmanoğlu iyi düzeyde Farsça, Urduca, İngilizce ve Arapça bilmektedir. Ayrıca orta düzeyde ise Hinduca ve Özbekçe bilmektedir.

Maalesef doğum tarihi, aslen nereli, memleketi gibi merak edilen bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz