KimNereli.net

Lütfü Türkkan

Lütfü Türkkan Kimdir?

Lütfü Türkkan
Gerçek adı: Lütfü Türkkan
Doğum Tarihi: 05/02/1959 (60 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Şebnem Türkkan ile)
Burç: Kova
Meslek: Siyasetçi
Mezuniyet: Yıldız Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Lütfü Türkkan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Lütfü Türkkan aslen nereli? kaç yaşında? siyaset hayatı, kısaca biyografi bilgileri. iYi Parti TBMM Grup Bşk. V. 24. ve 27. Dönem Kocaeli Milletvekili hakkında merak edilen soruların cevapları.

1959 yılında dünyaya gelen eski Milliyetçi Hareket Parti Milletvekili Lütfü Türkkan İyi Parti Kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.

İstanbul doğumlu Kova burcu’dur. Annesi Halise Hanım, babası ise Cevat Bey’dir. Şebnem Türkkan ile evlidir bu evliliğinden, Dilara, Mehmet Nezir, Türküm ve Nihan isimlerinde dört evladı vardır. Aslen Makedonya göçmenidir.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunmuştur. Ayrıca Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardarspor ve Karagümrük Spor Kulüplerinin Başkanlığını yapmıştır. Üye olduğu diğer kuruluşlar ise Türkiye Yağ Sanayicileri Derneği, Sivil Toplum Örgütleri Birliği, Rumeli Eğitim Vakfı (Yönetim Kurulu Başkanı)

Kabataş Erkek Lisesi ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulunda da eğitim görmüştür. 2004 senesinde ise Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümüne başlamıştır. Siyasi kimliğinin yanı sıra Tügmad Türkkan Gıda A.Ş Yönetim Kurulu başkanlığı ile iş hayatını da sürdürmektedir.

24. Dönem MHP Kocaeli Milletvekili olarak mecliste yer alan Lütfü Türkkan, 2017 senesinde İyi Parti bünyesine dahil olmuştur. Günümüzde İyi Parti Grup Başkanvekili olarak siyaset hayatını sürdürmektedir.

2015 yılında Twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiası ile 4 yıl 8 aya kadar hapsi istenmiştir. Ardından mahkeme, davaya ilişkin kararında, paylaştığı ifadelerin eleştiri sınırında ve ifade hürriyeti kapsamında olduğunu, bu nedenle de yüklenen suçun kanunda suç olarak tanımlanmadığını belirtmiş ve beraat kararı vermiştir.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Lütfü Türkkan
Gerçek adı: Lütfü Türkkan
Doğum Tarihi: 05/02/1959 (60 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Şebnem Türkkan ile)
Burç: Kova
Meslek: Siyasetçi
Mezuniyet: Yıldız Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

389.634 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

361.150 kez okundu

3.

Fuat Güder

315.570 kez okundu

4.

Tarık Akan

295.188 kez okundu

5.

Tarkan

228.373 kez okundu

6.

Mustafa Miraç Kaya

227.504 kez okundu

7.

Volkan Demirel

223.230 kez okundu

8.

Emre Mor

197.196 kez okundu

9.

Ersay Üner

193.062 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

187.295 kez okundu