Luis Fonsi

Porto Riko asıllı sanatçı müzisyen Luis Fonsi 1978 yılında San Juan’da dünyaya gelmiştir. 2014 yılında Agueda Lopez ile evlenmiş bir sene sonra boşanmıştır. İkinci evliliğini ise 2006 yılında Adamari Lopez ile gerçekleştiren Luis Fonsi bu evliliğinide 2010 yılında sonlandırmıştır. 2. evliliğinden Cepero ve Mikaela Lopez isimlerinde iki çocuğu vardır.

Küçük yaşlarda ailesi Orlando Florida’ya taşınmış ve Latin Amerika’da bulunan Menudo isminde bir grubun üyesi olabilmek için yıllarca hayal kurmuştur. Sonrasında ise Big Guys isimli bir grupta müzik kariyerinin başlangıcını yapmıştır.

Florida Devlet Üniversitesi’nden mezun olan Luis Fonsi bu dönemde Üniversite’nin müzik bölüm başkanı tarafından keşfedilmiş ve büyük bir şirket ile kontrat imzalamıştır. İlk cd’si 1999 yılında Comenzare ismi ile müzik piyasasındaki yerini almıştır.

Son dönemlerde ülkemizdede büyük merak uyandıran Fonsi seslendirdiği Despacito isimli şarkı ile milyonların gönlünü kazanmayı başarmıştır.

Özellikle Youtube üzerinden küçük bir kızın babasının Despacito şarkısı ile kızının dans videosunu paylaşması uzun süre gündemde kalmıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz